Jesteś tutaj: Fotowoltaika Wrocław

Fotowoltaika Wrocław

Myśląc o własnej instalacji fotowoltaicznej musimy pamiętać, że ma ona działać bez zarzutu przez kolejne 25 lat. Z tego powodu należy rozsądnie dobrać wszystkie możliwe parametry instalacji oraz firmę, która dokona montażu. Naszą firmę charakteryzuje się:

zaufało nam fotowoltaika Wrocław
sprawdzone rozwiązania fotowoltaika Wrocław
doradztwo fotowoltaika Wrocław
wymierne korzyści fotowoltaika Wrocław
krótkie terminy fotowoltaika Wrocław
Wykonaliśmy już ponad tysiąc instalacji fotowoltaicznych na terenie całego kraju.
W swoich ofertach zawieramy podzespoły sprawdzonych dostawców.
Planujemy - Wyceniamy - Montujemy. Nie usisz się niczym martwić!
Dobieramy oferte, tak by zwróciła się w możliwie najkrótszym czasie.
Koordynacja i zorganizowanie gwarantuje krótki czas realizacji

Do dodatkowych atutów wyróżniających naszą firmę na tle konkurencji jest pomontażowa pomoc w zakresie:

  • O ile nie da się przed montażem to po montażu pomożemy wysłać stosowne pismo do zakładu energetycznego z prośbą o wymianę licznika na dwukierunkowy
  • Podpowiemy jak skutecznie skorzystać z programu Mój Prąd i co można zyskać dzięki niemu
  • Podpowiemy, w którym miejscu w zeznaniu PIT należy ująć ulgę za montaż instalacji fotowoltaicznej
  • Objaśmiy jak w bezpieczny sposób korzystać z fotowoltaiki i cieszyć się korzyśmiany z niej płynącymi przez długie lata.Umów darmową wycenę! Kliknij i Zadzwoń: 508778300Fotowoltaika we Wrocławiu?

fotowoltaika Szczecin nasłonecznienieWojewództwo dolnośląskie, którego stolicą jest Wrocław leży w obrębie wysokiego nasłonecznienia Polski południowo - zachodniej.

Wysokie nasłonecznienie sprawia że fotowoltaika będzie działać z wysoką wydajnością. I choć w całej Polsce fotowoltaika się opłaca to w części południowej, prosumenci będą mieć z niej najwięcej korzyści.

Jak podają specjaliści z programu Mój Prąd, w województwie Dolnośląskim moc mikroinstalacji fotowoltaicznych w ubiegłym roku wyniosła 7,1 kW na tysiąc mieszkańców.

We Wrocławiu nasza firma miała przyjemność niejednokrotnie montować instalacje fotowoltaiczne. Niedaleka odległość od naszej siedziby, dobry dojazd sprawia, że chętnie podejmujemy się montażu fotowoltaiki we Wrocławiu. Obsługujemy wszystkie dzielnice i osiedla:

Bieńkowice, Biskupin - Sępolno - Dąbie - Bartoszowice, Borek, Brochów, Gaj, Gajowice, Gądów - Popowice Południowe, Grabiszyn - Grabiszynek, Huby, Jegodno, Jerzmanowo - Jarłtów - Starachowice - Osiniec, Różanka, Klecina, Kleczków, Kowale, Krzyki - Partynice, Księże, Kuźniki, Leśnica, Lipa Piotrowska, Maślice, Muchobór Mały, Muchobór Wielki, Nadodrze, Nowy Dwór, Ołbin, Ołtaszyn, Oporów, Osobowice - Rędzin, Pawłowice, Pilczyce - Koszanów - Popowice Północne, Plac Grunwaldzki, Polanowice - Poświętne - Ligota, Powstańców Śląskich, Pracze Odrzańskie, Przedmieście Oławskie, Przedmieście Świdnickie, Zawidawie, Stare Miasto, Strachocin - Swojczyce - Wojnów, Szczepin, Świniary, Tarnogaj, Wojszyce, Zacisze - Zalesie - Szczytniki, Żerniki

Fotowoltaika gdzie podłączyć we Wrocławiu

Żeby fotowoltaika bez przeszkód mogła produkować prąc muszą do niej docierać promienie słoneczne. Największa ekspozycja na słońce jest od strony południowej.

Wszyscy, którzy zastanawiają się gdzie podłączyć fotowoltaikę, odpowiadamy że przede wszystkim należy zlokalizować panele od strony południowej. Wtedy mamy gwarancję, że nasłonecznienie będzie wykorzystywane w 100% w południe czyli w momencie kiedy słońce jest w zenicie.

Choć strona południowa bije rekordy w chwilej mocy produkcji prądu to niektózy wolą rozmieścić panele od strony wschodniej i zachodniej. Nie jest to do końca pozbawione sensu, bowiem czasem opłaca się zwyczajnie w jak największym stopnio skorzystać z wyprodukowanego prądu, a nie wprowadzać go do sieci.

Lokalizacja od wschodu pozwoli na użycie wyprodukowanego prądu podczas porannego wstawania, przygotowywania się do pracy, szkoły lub podczas weekendowego porannego oglądania telewizoru przy śniadaniu.

Można również ustawić podgrzewanie wody użytkowej na prąd na godzinę przed pobudką i cieszyć się z darmowej ciepłej wody podczas porannych czynności.

Kiedy zamontujemy fotowoltaikę od zachodu to cieszymy się z prądu podczas przygotowywania obiadu, kolacji lub jak to było rano z ciepłej wody do wykorzystania na wieczór.

Fotowoltaika na gruncie?

Jeśli zastanawiacie się Państwo czy fotowoltaika na gruncie produkuje mniej lub więcej prądu to odpowiedź jest jednoznaczna: Tyle samo! Często słychać różne opinie na ten temat ale z punktu widzenia padania promieni słonecznych, lokalizacja na dachu lub gruncie niczym się nie różni. Kąt nachylenia ustawia się najkorzystniejszy dla działania paneli w obu przypadkach.

Fotowoltaika na gruncie jest bardziej narażona na zacienienie ze strony drzew lub krzewów. Ewentualnie może dojść do sytuacji kiedy powstanie budynek w niedalekiej odległości np. u sąsiada, który zasłoni promienie słoneczne fotowoltaice.

To jedyne sytuacje, w których fotowoltaika na gruncie będzie bardziej narażona na zmniejszoną wydajność.

Które panele fotowoltaiczne wybrać?

Rodzajami paneli, które warto uwzględnić są panele polikrystaliczne, monokrystaliczne oraz cienkowarstwowe.

Panele polikrystaliczne są często nazwywnane panelami niebieskimi bo faktycznie ich kolor jest niebieski. Są one tańsze i mało wydajne. Ich wydajność jest na tyle niska, że praktycznie zniknęły z rynku. Nie stosuje się ich już ani do mikroinstalacji ani farm fotowoltaicznych.

Drugim rodzaje są panele cienkowarstwowe. To dosyć nowa technologia, która zwraca na siebie uwagę przede wszystkim swojim ultracienkim wymiarem oraz elastycznością. Z uwagii na niską wagę oraz możliwość pokrycia dowolnego materiału tym panelem, oczy rynku są zwrócone w ich kierunku. Panele te są w specjalny sposób nadrukowywane na elementy, na których mają się one znaleźć. Póki co ich produkcja jest zbyt mało rozpowszechniona, a co za tym idzie droga żeby mogły się upowszechnić.

Ostatnim rodzajem paneli fotowoltaicznych są panele monokrzemowe. To obecnie najrozsądniejszy wybór ze wszyskich dostępnych. Jeśli chodzi o kolor to są czarne. Charakteryzują się bardzo wysobą sprawnością, wytrzymałością oraz mocą. Ich mocą ciągle rośnie i znacnie przewyższa zwiększenie się wymiarów. 

Panele te są dobrym rozwiązaniem na instalację dużej mocy na małym obszarze dachu.

Panele monokrystaliczne
Panele polikrystaliczne
Panele cienkowarstwowe
panel fotowoltaiczny  monokrystaliczny wrocław
panel fotowoltaiczny  monokrystaliczny wrocław
panel fotowoltaiczny  monokrystaliczny wrocław
Wydajny, wytrzymały i najpopularniejszy panel. Wydajność na poziomie 18-24%. Montowany praktycznie na każdej mikroinstalacji i farmie fotowoltaicznej.
Niska wydajność, bo zaledwie15 - 18%, spowodowała całkowite wyparcie z rynku przez panele monokrystaliczne.
Być może panele cienkowarstwowe zastąpią panele monokrystaliczne. Jeśli technologia nanoszenia ich na elementy się upowszechni i stanieje.

Fotowoltaika gdzie jest haczyk?

W odpowiedzi na liczne zapytania dotyczące tego gdzie jest haczyk przy korzystaniu z fotowoltaiki należy podkreślić, że samo rozwiązanie jest dobre i wolne od ukrytych wad. Jednak jak to dzieje się ze wszystkim prosumenci ciągle muszą mierzyć się z działaniami rządu, które wymierzone są bezpośrednio w prosumentów.

Samorzynnym "haczykiem", który należy brać pod uwagę to oczywiście zacienienie całkowite lub częściowe. Drugim problemem może być niesprzyjająca aura, zbyt małe nasłonecznienie ale póki co nie zdarzyło się, żeby bilans roczny był niższy niż moc fotowoltaiki więć to raczej prosumentom nie grozi.

Trzecim problemem to ciągle zmieniające się ustawy na niekorzyść prosumenta.

Kiedyś prąd wytworzony przez instalacje fotowoltaiczną i nie skonsumowany na bierząco wtłaczało się do sieci za prowizją 20%. Czyli jeśli wtłoczyliśmy do siecie 100kWh to mogliśmy nie ponosząc dodatkowych opłat odebrać 80kWh. Taki sposób rozliczenia nazywany był net-metering.

Jak mikroinstalacji fotowoltaicznych przybyło z znacznym stopniu, ustawodawca zmienił sposób rozliczenia energii elektrycznej wyprodukowanej przez fotowoltaikę na net-biling. Oznacza to, że prosument nadwyżkę energii wtłaczając do sieci zakłądu energetycznego w zasadzie sprzedaje. Sprzedaż odbywa się po cenie rynkkowej. Problemem jest to, że w razie wieczornego lub nocnego zapotrzebowania na prąd, prosument odkupując energię robi to z dodatkową opłatą jaką jest cena przesyłu.

Dodatkowo ustawodawca chce zmienić częstotliwość szacowania wartości energii elektrycznej tak, by koszt jednostki elektrycznej nie wynikał z ostatnich średnich tylko był rozbijany godzinowo. Wprowadzi to wyższe stawki kiedy krajowa produkcja z instalacji fotowoltaicznych jest znikoma lub jej nie ma. A stawki w godzinach największej produkcji energii czyli w porze południowej będą bardzo niskie.

I choć pomimo powyższego inwestycja w fotowoltaikę nadal się opłaca to prosument może poczuć, że ustawodawca z nim walczy.

Dzieje się tak przez wieloletni brak wymaganych inwestycji w modernizacji systemu przesyłowego energii elektrycznej w kraju. Aktualnie podczas chwilowej zmasowanej produkcji energii przez instalacje fotowoltaiczne, napięcia w sieci są zbyt wysokie i albo mikroinstalacje są automatycznie odłączane od sieci albo prad płynący w danych podsieciach jest automatycznie skierowywany do innych podsieci. Problemem jest brak szerszej automatyzacji, która ochroniłaby prosumentów od odłączeń i mogła efektywnie wykorzystać wyprodukowany prąd.

Obszar działania:

Fotowoltaika Wartha Fotowoltaika Bielawa Fotowoltaika Bierutów Fotowoltaika Boguszów-Gorce Fotowoltaika Bolesławiec Fotowoltaika Bolków Fotowoltaika Brzeg Dolny Fotowoltaika Bystrzyca Kłodzka Fotowoltaika Chocianów Fotowoltaika Chojnów Fotowoltaika Duszniki-Zdrój Fotowoltaika Dzierżoniów Fotowoltaika Głogów Fotowoltaika Głuszyca Fotowoltaika Góra Fotowoltaika Gryfów Śląski Fotowoltaika Jawor Fotowoltaika Jaworzyna Śląska Fotowoltaika Jedlina-Zdrój Fotowoltaika Jelcz-Laskowice Fotowoltaika Jelenia Góra Fotowoltaika Kamienna Góra Fotowoltaika Karpacz Fotowoltaika Kąty Wrocławskie Fotowoltaika Kłodzko Fotowoltaika Kowary Fotowoltaika Kudowa-Zdrój Fotowoltaika Lądek-Zdrój Fotowoltaika Legnica Fotowoltaika Leśna Fotowoltaika Lubań Fotowoltaika Lubawka
Fotowoltaika Lubin Fotowoltaika Lubomierz Fotowoltaika Lwówek Śląski Fotowoltaika Mieroszów Fotowoltaika Międzybórz Fotowoltaika Międzylesie Fotowoltaika Milicz Fotowoltaika Mirsk Fotowoltaika Niemcza Fotowoltaika Nowa Ruda Fotowoltaika Nowogrodziec
Fotowoltaika Oborniki Śląskie Fotowoltaika Oleśnica Fotowoltaika Olszyna Fotowoltaika Oława Fotowoltaika Piechowice Fotowoltaika Pieńsk Fotowoltaika Pieszyce Fotowoltaika Piława Górna Fotowoltaika Polanica-Zdrój Fotowoltaika Polkowice Fotowoltaika Prochowice
Fotowoltaika Przemków Fotowoltaika Radków Fotowoltaika Siechnice Fotowoltaika Sobótka
Fotowoltaika Stronie Śląskie Fotowoltaika Strzegom Fotowoltaika Strzelin Fotowoltaika Syców Fotowoltaika Szczawno-Zdrój Fotowoltaika Szczytna Fotowoltaika Szklarska Poręba
Fotowoltaika Ścinawa Fotowoltaika Środa Śląska Fotowoltaika Świdnica Fotowoltaika Świebodzice Fotowoltaika Świeradów Zdrój Fotowoltaika Świerzawa Fotowoltaika Trzebnica
Fotowoltaika Twardogóra Fotowoltaika Wałbrzych Fotowoltaika Wąsosz Fotowoltaika Węgliniec Fotowoltaika Wiązów Fotowoltaika Wojcieszów Fotowoltaika Wołów Fotowoltaika Wrocław Fotowoltaika Zawidów Fotowoltaika Ząbkowice Śląskie Fotowoltaika Zgorzelec
Fotowoltaika Ziębice Fotowoltaika Złotoryja Fotowoltaika Złoty Stok Fotowoltaika Żarów
Fotowoltaika Żmigród

Fotowoltaika w Twoim mieście

Z powodzeniem realizujemy instalacje fotowoltaiczne na terenie całej Polski. Moc przyłączeniowa wykonanej przez nas fotowoltaiki, przekroczyła już 50 MWh.
W naszej ofercie znajdzą Państwo zarówno małe instalacje fotowoltaiczne(2 kWp - 10kWp) jak i farmy.
Na wyposażeniu posiadamy kafar, dzięki któremu łatwo i szybko możemy zamontować fotowoltaikę na gruncie lub wykonać farmy fotowoltaiczne o dowolnej mocy.

- Fotowoltaika Szczecin
- Fotowoltaika Gdańsk
- Fotowoltaika Olsztyn
- Fotowoltaika Gorzów Wielkopolski
- Fotowoltaika Poznań
- Fotowoltaika Bydgoszcz
- Fotowoltaika Warszawa
- Fotowoltaika Białystok
- Fotowoltaika Zielona Góra
- Fotowoltaika Łódź
- Fotowoltaika Wrocław
- Fotowoltaika Opole
- Fotowoltaika Kielce
- Fotowoltaika Lublin
- Fotowoltaika Katowice
- Fotowoltaika Kraków
- Fotowoltaika Rzeszów

Kompleksowa obsługa od pomysłu do realizacji

Specjalizujemy się w kompleksowej obsłudze inwestycji w instalacje fotowoltaiczne. Zatroszczymy się o wszystko i zadbamy o każdy detal wykonania instalacji - Tobie zostanie tylko przyjemność jej użytkowania.