Jesteś tutaj: Fotowoltaika Szczecin

Fotowoltaika Szczecin

Decydując się na instalację fotowoltaiczną w Szczecinie należy dokonać rozsądnego wyboru. Na tle konkurencji naszą firmę GoPV wyróżnia przede wszystkim:

zaufało nam fotowoltaika szczecin
sprawdzone rozwiązania fotowoltaika szczecin
doradztwo fotowoltaika szczecin
wymierne korzyści fotowoltaika szczecin
krótkie terminy fotowoltaika szczecin
Wykonaliśmy już ponad tysiąc instalacji fotowoltaicznych w całej Polsce!
Dla każdego prosumenta znajdujemy sprawdzone rozwiązania.
Doradzimy - zaplanujemy- wykonamy bezpieczną fotowoltaikę zgodnie ze sztuką
Nasze instalacje w krótkim terminie przynoszą wymierne korzyści
Wyróżniają nas krótkie terminy

Dodatkowo firma GoPV zapewni:

  • Pomoc w załatwieniu niezbędnych formalności z zakładem energetycznym
  • Pomoc przy wypełnieniu wniosku do programu "Mój Prąd"
  • Doradztwo jak odliczyć koszt instalacji fotowoltaicznej od podatku
  • Komplet dokumentów oraz instruktarz jak bezpiecznie korzystać z fotowoltaikiNie zwlekaj! Płać mniej! Zadzwoń TERAZ: 508778300Czy warto w Szczecinie inwestować w fotowoltaikę?

fotowoltaika Szczecin nasłonecznienieSzczecin jest stolicą i jednocześnie największym miastem w województwie zachodniopomorskim. Liczba ludności zbliża się do 400 tysięcy.

Jak widać na mapie nasłoczenienia(obok), Szczecin wraz z połową wojewójdztwa pomorskiego jest najmniej nasłonecznionym miejsce w Polsce.

Mimo tego nasza firma dosyć często dokonywała instalacji fotowoltaicznych w Szczecinie. Wykonujemy fotowoltaikę we wszystkich dzielnicach: Stare Miasto, Centrum, Nowe Miasto, Śródmieście-Zachód, Turzyn, Śródmieście-Północ, Łękno, Drzetowo-Grabowo, Niebuszewo-Bolinko, Niebuszewo, Arkońskie-Niemirzyn, Zawadzkiego-Klonowica.

Według programu Czyste Powietrze w przeliczeniu na tysiąc mieszkańców, moc mikroinstalacji fotowoltaicznych w Szczecinie wynosi 4,7 kW.

Fotowoltaika jako sposób na niższe rachunki za prąd

Dzięki instalacji fotowoltaicznej w Szczecinie, skutecznie można obniżyć rachunki za prąd. W wielu przypadkach można uzyskać poziom dodatni czyli nadprodukcję. Najważniejszym czynnikiem jest odpowiedni dobór mocy fotowoltaiki, nie tylko do aktualnego zużycia prądu ale również do przyszłych.

Często wybierając moc instalacji fotowoltaicznej nie bierze się pod uwagę przyszłego spadku mocy paneli fotowoltaicznych, zwiększenia zapotrzebowania na prąd w obrębie gospodarstwa domowego, zróżnicowanych warunków pogodowych, które również mogą przyczynić się do zwiększenia lub zmniejszenia opłacalności mikroinstalacji fotowoltaicznej.

Wybór paneli fotowoltaicznych do instalacji

Pierwszym czynnikiem decydującym o wyborze paneli fotowoltaicznych jest wielkość dachu lub wielkość połaci dachowej od strony najbardziej nasłonecznionej - południowej. Przy ograniczeniach ze strony wielkości, głównym czynnikiem w wyborze paneli do instalacji fotowoltaicznej jest wydajność. Do fotowoltaiki najczęściej wybiera się panele monokrystaliczne, które charakteryzują się najwyższą wydajnością. Posiadają one wyższą moc i stosunkowo mniejsze wymiary od innych rodzajów takich jak panele polikrystaliczne i cienkowarstwowe.

Rodzaje paneli fotowoltaicznych

Panel monokrystaliczny
Panel polikrystaliczny
Panel cienkowarstwowy
panel fotowoltaiczny  monokrystaliczny szczecin
panel fotowoltaiczny  polikrystaliczny szczecin
panel fotowoltaiczny cienkowarstwowy szczecin
Najwydajniejszy panel charakteryzusjący się wysoką wytrzymałością. Sprawność oscyluje w granicach 18-25%. Aktualnie panel montowany w zdecydowanej większości instalacji fotowoltaicznej.
Tańsze w produkcji, wykonane z płytek krzemowych. Niższa sprawność: 15-18%. Przez swe dosyć duże rozmiary i słabą wydajność, raczej się nie wykorzystuje ich do instalacji fotowoltaicznych.
Bardzo cienkie bo ich grubość oscyluje w granicach: od 0,001 do 0,08 mm. Ogniwa nakłada się metodą naparowywania, napylania oraz epitakcji. Dzięki swej elastyczności mogą być stosowane na materiałach budowlanych.

Instalacja fotowoltaiczna kontra cień

W fotowoltaice cień dogrywa bardzo ważną rolę. Przez niego może dojść do pożaru fotowoltaiki, uszkodzenia panelu, a przede wszystkim do ograniczenia lub całkowitego uniemożliwienia wyprodukowania prądu.Ogólnie są dostępne dwa rozwiązania, które pomagają zabezpieczyć instalację przed skutkami zacienienia. Diody BayPass oraz Optymalizatory mocy.

Diody baypass dzielą panel w zdłuż na trzy części. Kiedy dochodzi do zacienienia którejś z nich, dioda boczna wyłącza zacieniony obszar. Takie działanie sprawia, że cały panel nadal produkuje prąd. W tym miejscu należy dodać, że standardowo panel oraz instalacja fotowoltaiczna działa z mocą najsłabszego panelu. Zatem jeśli jeden panel byłby zacieniowy w 30% to cała instalacja działać będzie z mocą 70%. Baypass ma temu zapobiec. Jednak regularne zacienienie przez np. drzewo, komin czy pobliski słup energetyczny powoduje zepsucie się diody baypass, a tym samym do przegrzania samego panelu.

Optymalizator mocy

Drugim rozwiązaniem, które ma zapobiec skutką cienia jest optymalizator mocy. To małe dosyć skomplikowane urządzenia, które umieszcza się przy panelu fotowoltaicznym i współpracuje ściśle z inwerterem. Obecnie najpopularniejszymi producentami optymalizatorów są: Solar Edge, Huawei, Tigo.

Większość optymalizatorów potrafi odłączyć panel od przesyłania prądu stałego do inwertera. Dzięki temu w razie pożaru możemy znacznie ograniczyć skutki. Pamiętajmy, że bez optymalizatorów samo wyłączenie inwertera nie powoduje zaprzestania płynięcia proądu stałego w kablach od instalacji. Jak wiadomo z lekcji fizyki prąd stały bardzo łatwo się iskrzy.

Kolejną zalętą optymalizatorów jest poprawa wydajności instalacji. Jak już było wspomniane wcześniej standardowo cała instalacja działa z mocą najsłabszego panelu. Optymalizator ma za zadanie pilnować żeby nie był ograniczany przez inne optymalizatory, oraz nadzorować poprawność pracy swojego panelu. Wówczas nawet gdy np. dwa panele są całkowicie zacienione, reszta panelu produkuje prąd z całą mocą. Statystycznie optymalizatory przy zacienieniu poprawiają podnieść wydajność całej instalacji nawet o 40%.

Optymalizatory mocy pomagają również w łatwy sposób wyłapać uszkodzone panele i przy regularnych zacienieniach eliminują uszkodzenie diody baypass.

Obszar instalacji fotowoltaicznych:

Fotowoltaika Szczecin Fotowoltaika Koszalin Fotowoltaika Stargard Fotowoltaika Kołobrzeg Fotowoltaika Świnoujście Fotowoltaika Szczecinek Fotowoltaika Police Fotowoltaika Wałcz Fotowoltaika Białogard Fotowoltaika Goleniów Fotowoltaika Gryfino Fotowoltaika Nowogard Fotowoltaika Gryfice Fotowoltaika Świdwin Fotowoltaika Choszczno Fotowoltaika Barlinek Fotowoltaika Dębno Fotowoltaika Darłowo Fotowoltaika Złocieniec Fotowoltaika Pyrzyce Fotowoltaika Sławno Fotowoltaika Drawsko Pomorskie Fotowoltaika Myślibórz Fotowoltaika Łobez Fotowoltaika Trzebiatów Fotowoltaika Kamień Pomorski Fotowoltaika Połczyn-Zdrój Fotowoltaika Chojna Fotowoltaika Czaplinek Fotowoltaika Sianów Fotowoltaika Karlino Fotowoltaika Międzyzdroje Fotowoltaika Borne Sulinowo Fotowoltaika Wolin Fotowoltaika Kalisz pomorski Fotowoltaika Resko Fotowoltaika Bobolice Fotowoltaika Płoty Fotowoltaika Lipiany Fotowoltaika Barwice Fotowoltaika Mieszkowice Fotowoltaika Maszewo Fotowoltaika Chociwel Fotowoltaika Mirosławiec Fotowoltaika Polanów Fotowoltaika Mielno Fotowoltaika Recz Fotowoltaika Węgorzyno Fotowoltaika Golczewo Fotowoltaika Dziwnów Fotowoltaika Pełczyce Fotowoltaika Tychowo Fotowoltaika Gościno Fotowoltaika Stepnica Fotowoltaika Człopa Fotowoltaika Biały Bór Fotowoltaika Dobrzany Fotowoltaika Drawno Fotowoltaika Dobra Fotowoltaika Trzcińsko-Zdrój Fotowoltaika Tuczno Fotowoltaika Ińsko Fotowoltaika Moryń Fotowoltaika Cedynia Fotowoltaika Suchań Fotowoltaika Nowe Warpno

Fotowoltaika w Twoim mieście

Z powodzeniem realizujemy instalacje fotowoltaiczne na terenie całej Polski. Moc przyłączeniowa wykonanej przez nas fotowoltaiki, przekroczyła już 50 MWh.
W naszej ofercie znajdzą Państwo zarówno małe instalacje fotowoltaiczne(2 kWp - 10kWp) jak i farmy.
Na wyposażeniu posiadamy kafar, dzięki któremu łatwo i szybko możemy zamontować fotowoltaikę na gruncie lub wykonać farmy fotowoltaiczne o dowolnej mocy.

- Fotowoltaika Szczecin
- Fotowoltaika Gdańsk
- Fotowoltaika Olsztyn
- Fotowoltaika Gorzów Wielkopolski
- Fotowoltaika Poznań
- Fotowoltaika Bydgoszcz
- Fotowoltaika Warszawa
- Fotowoltaika Białystok
- Fotowoltaika Zielona Góra
- Fotowoltaika Łódź
- Fotowoltaika Wrocław
- Fotowoltaika Opole
- Fotowoltaika Kielce
- Fotowoltaika Lublin
- Fotowoltaika Katowice
- Fotowoltaika Kraków
- Fotowoltaika Rzeszów

Kompleksowa obsługa od pomysłu do realizacji

Specjalizujemy się w kompleksowej obsłudze inwestycji w instalacje fotowoltaiczne. Zatroszczymy się o wszystko i zadbamy o każdy detal wykonania instalacji - Tobie zostanie tylko przyjemność jej użytkowania.