Jesteś tutaj: Fotowoltaika Bydgoszcz

Fotowoltaika Bydgoszcz

Zauważyliśmy, że wielu klientów którzy dzwonią lub piszą do nas, zasatanwia się nad tymi samymi kwestiami w obszarze instalacji fotowoltaicznej. Wychodząc na przeciw Państwu postanowiliśmy po krótce opisać na niniejszej stronie odpowiedzi na kilka z nich.

W poniższym tekście zamieścilimy krótkie informacje dotyczące nasłonecznienia w poszczególnych województwach Polski, opłacalności instalacji fotowoltaicznej, sposobu działania fotowoltaiki oraz wybru paneli i inwertera.

Widzimy również pojawiające się pytania dotyczące wyboru firmy monterskiej już na etapie pierwszego kontaktu. Jest to naturalne ale z uwagii, że instalacja fotowoltaiczna ma działać przynajmniej dwadzieścia lub nawet dwadzieścia pięć lat to zebraliśmy według nas istotne punkty, o które przyszły prosument powinien zapytać przy wyborze firmy do fotowoltaiki.

Radzimy zwrócić uwagę na to jak długo firma zajmuje się montowaniem systemów fotowoltaicznych, ile realizacji ma na swoim koncie, czy tylko montuje czy również projektuje instalację i uruchamia, czy ma dostęp do aktualnych podzespołów fotowoltaicznych itp.

zaufało nam fotowoltaika Bydgoszcz
sprawdzone rozwiązania fotowoltaika Bydgoszcz
doradztwo fotowoltaika Bydgoszcz
wymierne korzyści fotowoltaika Bydgoszcz
krótkie terminy fotowoltaika Bydgoszcz
Nasza firma wykonała już ponad tysiąc instalacji fotowoltaicznych na terenie całej Polski. Ich łączna moc przewyższyła już 50MWh!
Nie sprzedajemy podzespołów z powodu ich dostępności, stawiamy na jakość i szukamy spełniające ustalone z klientem kryteria.
W oparciu o doświadczenie oraz stosowne uprawnienia, projektujemy zarówno mikroinstalacje jak i farmy fotowoltaiczne.
Moc oraz komponenty dobieramy tak, by koszt instalacji szybko się zwrócił.
Dzięki zwiększaniu zatrudnienia oferujemy krótki czas oczekiwania na realizację.





 Dodatkowo ważnym aspektem przy wyborze firmy jest fakt, że u nas uzyskacie:

  • Pomoc przy obsłudze wymiany licznika energii elektrycznej na dwukierunkowy
  • Podpowiedź jak skutecznie przystąpić do programu Mój Prąd w celu uzyskania bezzwrotnej dotacji za założenie instalacji fotowoltaicznej
  • Instrukcję, w którym miejscu i z jakim tytułem odliczyć część kosztów instalacji fotowoltaicznej od podatku PIT
  • Objaśnienie sposobu podłączenia mikroinstalacji, wskazanie punktów zabezpieczających instalację wewnętrzną oraz zewnętrzną oraz nakreślenie jak sprawdzać raporty z produkcji prądu.



Masz pytania? Zadzwoń do nas: 508778300



Fotowoltaika w Bydgoszczy?

fotowoltaika Szczecin nasłonecznienie

Bydgoszcz jest stolicą województwa Kujawsko - Pomorskiego. Leży po stronie południowej Polski i według mapy zamieszczonej obok, nasłonecznienie całego województwa 1035 do 1095, a miejscami nawet więcej.

Nasłonecznienie na takim poziomie spokojnie pozwala na inwestowanie w fotowoltaikę. Oznacza to, że każda mikroinstalacja, o ile nie będzie sztucznie zacieniona, będzie w stu procentach wykorzystywała możliwości jakie daje promieniowanie słoneczne w tym regionie.

Jako firma realizowaliśmy już mikroinstalacje przydomowe w Bydgoszczy oraz w okolicach. Zdarzyło nam się nawet montować dwie przydomowe ładowarki do samochodów elektrycznych.

Montujemy fotowoltaikę na terenie całego województwa, a w obrębie miasta Bydgoszcz na osiedlach:

Bartodzieje, Bielawy, Błonie, Bocianowo - Śródmieście -Stare Miasto, Brdyujście, Bydgoszcz Wschód - Siernieczek, Czyżkówko, Fliksy, Glinki - Rupienica, Górzyskowo, Jachcice, Kapuściska, Leśne, Łęgnowo, Łęgnowo Wieś, Miedzyń - Prądy, Nowy Fordon, Okole, Osowa Góra, Piaski, Smukała - Opławiec - Janowo, Stary Fordon, Szwederowo, Tatrzańskie, Tereny Nadwiślańskie, Wilczak - Jary, Wyżyny, Wzgórze Wolności, Zimne Wody - Czersko Polskie

Fotowoltaika mikroinwertery? Optymalizatory mocy?

Na wstępie należy wyjaśnić, że panele fotowoltaiczne produkują prąd stały poprzez wybicie elektronu w soczewce fotowoltaicznej z promienia słonecznego zwanego fotownem. Jak już wiadomo aby zaszła ta reakcja potrzebny jest m.in. panel fotowoltaiczny oraz promień słoneczny.

Przy standardowych podzespołach instalacji fotowoltaicznej zacienienie poszczególnych paneli może spowodować bardzo duże straty w produkcji prądu, a nawet uszkodzenie zacienionego panelu.

Wszystko za sprawą działania zbiorczego. Cała instalacja działa z mocą najsłabszego panelu. Rozumieć to należy w ten sposób, że jeśli w swojej instalacji posiadamy dziesięc paneli fotowoltaicznych i jeden jest w godzinach południowych zacieniony przez komin np. w czterdziestu procentach to pozostałe panele choć będą miały potencjał to ich produkcja zostanie ograniczona o czterdzieści procent. W szczególności stosunkowo często zdarzają się sytuacje, w których tylko 15% pojedynczego panelu jest zacieniony. Nie dość, że moc całego panelu jest ograniczona to jeszcze mamy do czynienia z opisaną wyżej obniżoną wydajnością całego układu.

Tak wiemy, jest to mało wydajny i logiczny system. Żeby temu się przeciwstawić, producenci wymyślili podział paneli na części. Czyli jakby trzy panele w jednym. Części spięte są i sterowane za pomocą diody baypass, któa podczas zacienienia jednej z nich pomija daną część i nie wyłącza całego panelu. Niestety to rozwiązanie nie jest dobre ponieważ panele często się przegrzewają i uszkadzają.

Bezwątpienia pomocnym rozwiązaniem są tak zwane optymalizatory mocy czyli mikroinwertery. Mikroinwertery mają za zadanie zamianę prądu stałego na zmienny.

Są to małe układy montowane bezpośrednio pod panelem i wpięte w kable. Z jednej strony wychodzące z panelu, a z drugiej biegnące po dachu do głównego inwertera. Współpracują z głównym falownikiem podsyłając mu informację dotyczącą bieżącej produkcji każdego z paneli. Ich rola to w razie chwilowego zacienienia odcięcie poszczególnego panelu od prądu oraz zabezpieczenie przed ograniczeniem panelu przez inne panele. Ważnym atutem choć nie każdy optymalizator posiada taką opcję jest zabezpieczenie przed pożarami. Wystarczy, że do wyłączonego panelu nie będzie płynąć prąd i nasza instalacja zostaie skutecznie zabezpieczona.

Panele fotowoltaiczne kiedy BIPV, CIGS, CdTe, a-SI, GaAs

Często klienci, którzy poszukują informacji o dostępnych panelach fotowoltaicznych mówią, że im bardziej zagłębiają się w tematykę wyboru odpowiedniego dla nich panelu tym wybór staje się trudniejszy. Nie do końca tak jest bo choć oznaczeń i skrutów jest wiele to panele w zasadzie można podzielić na trzy grupy ze względu na to z czego są zbudowane:

Panele monokrystaliczne
Panele polikrystaliczne
Panele cienkowarstwowe
panel fotowoltaiczny  monokrystaliczny bydgoszcz
panel fotowoltaiczny  polikrystaliczny bydgoszcz
panel fotowoltaiczny cienkowarstwowy bydgoszcz
Panele pierwszej generacji, bardzo wydajne nawet 24%. Charakteryzują się wysoką mocą przy zachowaniu małych rozmiarów.
Również pierwsze generacji panele ale o niskiej sprawności (18%), stosunkowo dużych rozmiarach.
Panele drugiej generacji tzw. cienkowarstwowe. BIPV, CIGS, CdTe, a-SI, GaAs.






Panele monokrystaliczne to panele wykonane z czystego krzemu. Są czarne lub granatowe i charatkeryzują się wysoką sprawnością sięgającą nawet do 24%. Przy zachowaniu stosunkowo małych rozmiarów, oferują dużą moc bo aż 560 watopików. Obecnie są wyborem pierwszoplanowym jeśli chodzi o typowe instalacje na dachach lub gruntach.

Panele polikrystaliczne są niebieskie z widocznymi liniami ogniw. Zbudowane są z wykrystalizowanego krzemu. Ich sprawność niestety jest niska bo oscyluje w granicach 15-18%. Są nieco tańsze od paneli monokrystalicznych ale biorąc pod uwagę zakładaną długość działania instalacji fotowoltaicznej, oszczędność z ich zakupu jest nie uzasadniona.

Najnowszymi panelami bo drugiej generacji są panele cienkowarstwowe. Choć naukowcy szukali alternatywy dla krzemu w budowie paneli fotowoltaicznych to jednak nie udało się całkowicie go porzucić. W panelach cienkowarstwowych występuje on w postaci amorficznej czyli bezkształtnej.

Najczęściej wykorzystywane są do produkcji prądu przez biurowce lub inne budynki z wielkimi fasadami. Mogą zostać nadrukowane na dowolne elementy budowlane. Często spotykane są w szybach. Mają mniejszą sprawność bo 5-13% ale w odróżnieniu od paneli mono i polikrystalicznych lepiej sobie radzą w dni pochmurne oraz przy wysokim nasłonecznieniu.

Określenie CdTe tyczy się paneli wykonany z tellurku kadmu. Niestety kadm jest toksyczny.

Panele a-Si to panele z silikonu amorficznego. Używane najczęściej w elektronice użytkowej, często można spotkać go w starych kalulatorach działających na baterie słoneczną.

CIGS czyli połączenie miedzi, indu, galu oraz selenu. Z grupy paneli cienkowarstwowych wyróżniają się wysoką sprawnością bo mieszczącą się w granicach 12-14%.

Ogniwa GaAs czyli stworzona z arsenu galu. Niektórzy mówią, że jest to technologia kosmiczna i faktycznie mają rację bo wykorzystywana jest głównie w statkach kosmicznych. Z uwagii na znaczące koszty produkcji nie znajdują zastosowania w masowiej produkcji.

Instalacje fotowoltaiczne w Kujawsko-Pomorskim:

Fotowoltaika Bydgoszcz Fotowoltaika Toruń Fotowoltaika Włocławek Fotowoltaika Grudziądz Fotowoltaika Inowrocław Fotowoltaika Brodnica Fotowoltaika Świecie Fotowoltaika Chełmno
Fotowoltaika Nakło nad Notecią Fotowoltaika Rypin Fotowoltaika Solec Kujawski Fotowoltaika Chełmża Fotowoltaika Lipno Fotowoltaika Żnin Fotowoltaika Tuchola Fotowoltaika Wąbrzeźno Fotowoltaika Aleksandrów Kujawski Fotowoltaika Golub-Dobrzyń Fotowoltaika Mogilno Fotowoltaika Koronowo Fotowoltaika Ciechocinek Fotowoltaika Szubin Fotowoltaika Kruszwica Fotowoltaika Sępólno Krajeńskie Fotowoltaika Janikowo Fotowoltaika Barcin Fotowoltaika Gniewkowo Fotowoltaika Więcbork Fotowoltaika Nowe Fotowoltaika Strzelno Fotowoltaika Pakość Fotowoltaika Radziejów Fotowoltaika Brześć Kujawski Fotowoltaika Łabiszyn Fotowoltaika Kcynia Fotowoltaika Piotrków Kujawski Fotowoltaika Mrocza Fotowoltaika Kowalewo Pomorskie Fotowoltaika Janowiec Wielkopolski Fotowoltaika Jabłonowo Pomorskie Fotowoltaika Skępe Fotowoltaika Kowal Fotowoltaika Łasin Fotowoltaika Lubraniec Fotowoltaika Pruszcz Fotowoltaika Izbica Kujawska Fotowoltaika Kamień Krajeński Fotowoltaika Dobrzyń nad Wisłą Fotowoltaika Radzyń hełmiński Fotowoltaika Nieszawa Fotowoltaika Chodecz Fotowoltaika Górzno Fotowoltaika Lubień Kujawski

Fotowoltaika w Twoim mieście

Z powodzeniem realizujemy instalacje fotowoltaiczne na terenie całej Polski. Moc przyłączeniowa wykonanej przez nas fotowoltaiki, przekroczyła już 50 MWh.
W naszej ofercie znajdzą Państwo zarówno małe instalacje fotowoltaiczne(2 kWp - 10kWp) jak i farmy.
Na wyposażeniu posiadamy kafar, dzięki któremu łatwo i szybko możemy zamontować fotowoltaikę na gruncie lub wykonać farmy fotowoltaiczne o dowolnej mocy.

- Fotowoltaika Szczecin
- Fotowoltaika Gdańsk
- Fotowoltaika Olsztyn
- Fotowoltaika Gorzów Wielkopolski
- Fotowoltaika Poznań
- Fotowoltaika Bydgoszcz
- Fotowoltaika Warszawa
- Fotowoltaika Białystok
- Fotowoltaika Zielona Góra
- Fotowoltaika Łódź
- Fotowoltaika Wrocław
- Fotowoltaika Opole
- Fotowoltaika Kielce
- Fotowoltaika Lublin
- Fotowoltaika Katowice
- Fotowoltaika Kraków
- Fotowoltaika Rzeszów

Kompleksowa obsługa od pomysłu do realizacji

Specjalizujemy się w kompleksowej obsłudze inwestycji w instalacje fotowoltaiczne. Zatroszczymy się o wszystko i zadbamy o każdy detal wykonania instalacji - Tobie zostanie tylko przyjemność jej użytkowania.