Jesteś tutaj: Fotowoltaika Poznań

Fotowoltaika Poznań

Do tematu instalacji fotowoltaicznej należy podejść z rozwagą oraz na spokojnie. Decyzja nie może być podjęta pochopnie choć to nie oznacza, że nie ma być podjęta szybko. Bowiem uciekający czas działa na opóźnienie zwrotu z inwestycji.

Każde domostwo ma swoje indywidualne zapotrzebowanie na energię elektryczną i każdemu należy wyliczyć zapotrzebowanie w oparciu o historyczne zużycie prądu, bieżące oraz przyszłe.

Standardowe gwarancje udzielane na panele, falownik i inne podzespoły fotowoltaiczne opiwają na 10-12lat. Wyjątkiem jest gwarancja na wydajność paneli fotowoltaiczna. Producenci określają jak szybko i do jakiego poziomu nie powinna zejść wydajność panelu. Zazwyczaj w karcie technicznej można spotkać zapis, że wydajność panelu nie może spaćponiżej 82% w czasie krótszym niż osiemnaście lub dwadzieścia lat.

Dodatkową gwarancją jest gwarancja na usługę montażu. Tu zwykle spotkać się można z okresem trzech do pięciu lat.

Zachęcamy do wyboru naszej firmy jako monterów instalacji fotowoltaicznej ponieważ na tle konkurencyjnych firm wyróżnia nas:

zaufało nam fotowoltaika Poznań
sprawdzone rozwiązania fotowoltaika Poznań
doradztwo fotowoltaika Poznań
wymierne korzyści fotowoltaika Poznań
krótkie terminy fotowoltaika Poznań
Udział w wykonywaniu farm fotowoltaicznych oraz przeszło tysiąc zadowolonych klientów!
Nie oferujemy byle dostępnych produktów tylko szukamy tych o dobrych parametrach od sprawdzonych producentów
Zajmujemy się wszystkim: od wysłania wniosku do zakłądu energetycznego aż po końcowe objaśnienie działania instalacji.
Zwiększamy zatrudnienie w celu wykonywania kilku instalacji jednocześnie w różnych miastach Polski
Gwarantujemy krótki czas oczekiwania na montaż





 Ponad to od naszej firy uzyskacie Państwo:

  • Ofertę reprezentacji państwa przed zakładem energetycznym w kwestii wymiany licznika elektrycznego na dwukierunkowy
  • Wypełnienie wniosku wymaganego do uzyskania zwrotu części poniesionych kosztów z tytułu programu Mój Prąd
  • Podpowiedź jak odliczyć koszt fotowoltaiki do podatku PIT
  • Końcowe uruchomienie oraz instrukcje przedstawiającą elementy instalacji fotowoltaicznej w Państwa domu



Chcesz mieć prąd za darmo? Zadzwoń: 508778300



Fotowoltaika w Poznaniu?

fotowoltaika Szczecin nasłonecznienie

Województwo Wielkopolskie należy do dobrze nasłonecznionych regionów Polski. Nasłonecznienie w Poznaniu waha się w przedziale 1033 do 1095kWp.

Dzięki temu jeśli ktoś zastanawia się nad opłacalnością fotowoltaiki w Poznaniu lub okolicach to z całą odpowiedzialnością możemy potwierdzić jej opłacalność.

W ogóle w Polsce nasłonecznienie jest na tyle wysokie, że przydomowe mikroinstalacje fotowoltaiczne się opłacają. W niektórych regionach jak np. w Polsce południowej nasłonecznienie jest większe ale jak widać na mapie nie oznacza to, że w innych regionach naszego kraju jest zbyt małe na potrzeby fotowoltaiki.

Firma GoPV wykonuje instalacje fotowoltaiczne w całym województwie ale z uwagii na wielkość miasta Poznań, najwięcej zapytań dostajemy właśnie z niego. Montowaliśmy fotowoltaikę już praktycznie w każdej dzielnicy Poznania. Instalacje zrealizowane przez nas można spotkać w dzielnicach:

Antoninek - Zieliniec - Kobylepole, Chartowo, Fabianowo - Kotowo, Główna, Głuszyna, Górczyn, Grumwald Południe, Grumwald Północ, Piątkowo Północ, Jeżyce, Junikowo, Kiekrz, Krzesiny - Pokrzywno - Garaszewo, Krzyżowniki - Smachowice, Kwiatowe, Ławica, Marasko - Radojewo, Naramowice, Nowe Winogrady Południe, Nowe Winogrady Północ, Nowe Winogrady Wschód, Ogrody, Ostrów Tumski - Sródka - Zawady - Komandoria, Piątkowo, Podolany, Rataje, Sołacz, Stare Miasto, Stare Winogrady, Starołęka - Minikowo - Marlewo, Stary Grumwald, Strzeszyn, Szczepankowo - Spławie - Krzesonki, Świerczewo, Św. Łazarz, Umultowo, Warszawskie - Pomet_Maltańskie, Wilda, Winiary, Wola, Zielony Dębiec, Żegrze

Fotowoltaika mikroinwertery?

Fotowoltaika produkuje prąd stały. Dzieje się tak za sprawą wpadającego fotonu do soczewki fotowoltaicznej na skutek, którego następuje wybicie elektronu i produkcja prądu.

W sieci elektrycznej używamy prądu zmiennego. Nie mógłby zatem prąd stały wpłynąć do sieci z prądem zmiennym. Na styku tych dwóch miejsc potrzebny jest inwerter, który zamieni prąd stały na prąd zmienny i pozwoli nadprodukcji wpłynąć do siecie elektrycznej wybiegającej poza gospodarstwo domowe.

Słabą stroną standardowej fotowoltaiki jest solidarna produkcja prądu przez wszystkie panele. Oznacza to, że jeśli na dwa panele pada cień to cała instalacja produkuję energię elektryczną o obniżonej mocy. Jeśli padający cień całkowicie uniemożliwi produkcję prądu to cała instalacj również go nie będzie produkować.

Producenci paneli starali się uporać z tym problemem i tak powstały panele dzielone na trzy pola. Każdy z nich był podzielony diodami baypass, które sterowały polami w momencie zacienienia. Niestety to rozwiązanie ma dużo wad i jest awaryjne. Awaryjność bierze się z regularnym zacienieniem poszczególnych pól lub całych paneli. Po awarii cały panel jest wyłączony z produkcji.

Jako że powyższe zabezpieczenie nie bardzo się sprawdza to producenci szukając rozwiązania stworzyli mikroinwertery inaczej optymalizatory mocy. Są nimi małe urządzenia montowane pod panelami na styku kabli.

Mikroinwertery jak sama nazwa wskazuje są małutkimi inwerterami zamieniającymi prąd stały na prąd zmienny tuż pod panelem. Ma to sporą zaletę bowiem prąd płynący z panela do inwertera głównego nie jest stałym czyli nie iskrzy.

Do kolejnych zalet należy doliczyć fakt, że w instalacji opartej o optymalizatory mocy nie występuje odpowiedzialność zbiorowa. Czyli jeśli któryś panel działa z ograniczoną mocą to nie rzutuje to na pozostałe panele. Mikroinwerter niejako pilnuje pracy swojego panelu, a zarazem broni przed ograniczeniami ze strony pozostałych.

Ważnym aspektem jest również fakt, że mikroinwertery odciążają główny falownik. Zaobserwowano w tego typu instalacjach dłuższą żywotność niż w tych, w których nie ma optymalizatorów.

Minusami, które często towarzyszą instalacją opartym o mikroinwertery jest fakt, że montowane są tuż pod panelem przez co narażone są bezpośrednio na warunki atmosferyczne. Tak zbudowana instalacja jest droższa ale jak już wspomniane było to na samym początku strony, fotowoltaika montowana jest jako inwestycja na dwadzieścia lub nawet dwadzieścia pięć lat. W perspektywie niewiele droższej instalacji oraz możliwości zwiększenia produkcji rocznej nawet o 40%, naszym zdaniem warto je brać pod uwagę przy projekcie fotowoltaiki.

Panele fotowoltaiczne jakie wybrać

Obserwując dachy z zainstalowaną fotowoltaiką na pewno zwrócili Państwo uwagę na to, żę panele fotowoltaiczne różnią się od siebie. Czasami są niebieskie, czasem granatowe, a czasami całkowicie czarne. Na niektórych można dostec podział na dwadraty, a na niektórych nie. Otóż na rynku wyróżnia się kilka rodzajów paneli fotowoltaicznych. W szczególności chodzi o materiał z jakiego są wykonane i klasyfikację czyli ich generację.

Najpopularniejszymi są panele posiadające ogniwa monokrystaliczne, polikrystaliczne oraz amorficzne.

Panele monokrystaliczne oraz polikrystaliczne należą do grupy pierwszej generacji. Panele amorficzne, CIGS oraz CdTe to panele drugiej generacji. Trzecia generacja to panele polimerowe oraz barwnikowe.

Panele monokrystaliczne zbudowane są z czystego krzemu o monolitycznym charakterze. Obecnie są najczęściej wybieranymi panelami na rynku z uwgii na swoją wysoką wydajność, która sięga nawet 24%. Przy zachowaniu w miarę standardowych rozmiarów, z paneli tych można uzyskać dosyć wysoką moc sięgającą nawet 560 watopików. Można je z łatwością poznać po kolorze. Są albo czarne albo granatowe.

W grupie paneli pierwszej generacji są jeszcze panele polikrystaliczne. Wyróżnia je niebieska barwa oraz widoczna linia podziału ogniw. Są zbudowane z wykrystalizowanego krzemu. Ten wybór obecnie nie cieszy się popularnością ponieważ mimo niższej ceny klient uzyskuje niższą sprawność nawet na poziomie 18% co czyni je mało atrakcyjnym wyborem.

Na pewno ciekawą opcją, na którą warto zwrócić swoją uwagę przy wyborze paneli są panele amorficzne. Zbudowane są z krzemu amorficznego przez co nie tworzą się kryształy. Panel jest bardzo ciemny wpadający w kolor bordo.

Panele amorficzne należą do drugiej generacji paneli i spotkać je można pod określeniem paneli cienkowarstwowych. Ich atutem jest fakt, że działają przy niższym nasłonecznieniu, ich sprawność jest odporniejsza na wysokie temperatury, z którymi gorzej radzą sobie panele mono i polikrystaliczne.

Najczęściej stosowane są w budownictwie - BIPV czyli Building Integrated Photovoltaics. Służą do wytwarzania prądu nawet z całych fasad budynków. Ich sprawność nie jest wysoka bo oscyluje w granicach 5-13% ale przy odporności na wysokie temperatury oraz wydajniejsze działania nawet przy niższym nasłonecznieniu, stanowią ciekawą opcję. Żeby się upowszechniły potrzeba jednak obniżenia kosztów nanoszenia panelu na elementy budowlane.

Panele monokrystaliczne
Panele polikrystaliczne
Panele cienkowarstwowe
panel fotowoltaiczny  monokrystaliczny poznań
panel fotowoltaiczny  polikrystaliczny poznań
panel fotowoltaiczny cienkowarstwowy poznań
Lider wśród paneli pierwszej generacji, w przydomowych mikroinstalacjach oraz na budynkach użyteczności publicznej nie ma sobie równych.
Tańsze ale przez niższą sprawność są coraz żadziej wybierane.
Sprawność 5-13%, wysoka elastyczność, brak koniecności stosowania ram wzmacniających. Są nadrukowywane na elementy budowlane.






Fotowoltaika w Wielkopolsce:

Fotowoltaika Poznań Fotowoltaika Kalisz Fotowoltaika Piła Fotowoltaika Konin Fotowoltaika Ostrów Wielkopolski Fotowoltaika Gniezno Fotowoltaika Leszno Fotowoltaika Luboń Fotowoltaika Września Fotowoltaika Swarzędz Fotowoltaika Śrem Fotowoltaika Krotoszyn Fotowoltaika Turek Fotowoltaika Jarocin Fotowoltaika Wągrowiec Fotowoltaika Kościan Fotowoltaika Środa Wielkopolska Fotowoltaika Koło Fotowoltaika Gostyń Fotowoltaika Rawicz Fotowoltaika Szamotuły Fotowoltaika Złotów Fotowoltaika Chodzież Fotowoltaika Oborniki Fotowoltaika Pleszew Fotowoltaika Trzcianka Fotowoltaika Grodzisk Wielkopolski Fotowoltaika Nowy Tomyśl Fotowoltaika Mosina Fotowoltaika Ostrzeszów Fotowoltaika Kępno Fotowoltaika Słupca Fotowoltaika Wolsztyn Fotowoltaika Wronki Fotowoltaika Rogoźno Fotowoltaika Czarnków Fotowoltaika Międzychód Fotowoltaika Murowana Goślina Fotowoltaika Kostrzyn Fotowoltaika Puszczykowo Fotowoltaika Opalenica Fotowoltaika Pobiedziska Fotowoltaika Jastrowie Fotowoltaika Pniewy Fotowoltaika Kórnik Fotowoltaika Witkowo
Fotowoltaika Trzemeszno Fotowoltaika Zbąszyń Fotowoltaika Koźmin Wielkopolski Fotowoltaika Kłodawa Fotowoltaika Krzyż Wielkopolski Fotowoltaika Sieraków Fotowoltaika Buk Fotowoltaika Stęszew Fotowoltaika Wieleń Fotowoltaika Śmigiel Fotowoltaika Czempiń Fotowoltaika Odolanów Fotowoltaika Wyrzysk Fotowoltaika Nowe Skalmierzyce Fotowoltaika Golina Fotowoltaika Zduny Fotowoltaika Skoki Fotowoltaika Budzyń Fotowoltaika Krobia Fotowoltaika Szamocin Fotowoltaika Kleczew Fotowoltaika Okonek Fotowoltaika Nekla Fotowoltaika Ujście Fotowoltaika Opatówek Fotowoltaika Krajenka Fotowoltaika Rakoniewice Fotowoltaika Miłosław Fotowoltaika Sompolno Fotowoltaika Gołańcz Fotowoltaika Kobylin Fotowoltaika Tuliszków Fotowoltaika Miejska Górka Fotowoltaika Ślesin Fotowoltaika Pyzdry Fotowoltaika Dobrzyca Fotowoltaika Margonin Fotowoltaika Łobżenica Fotowoltaika Lwówek Fotowoltaika Zagórów Fotowoltaika Rydzyna
Fotowoltaika Bojanowo Fotowoltaika Kaczory Fotowoltaika Poniec Fotowoltaika Sulmierzyce Fotowoltaika Książ
wielkopolski Fotowoltaika Czerniejewo Fotowoltaika Kłecko Fotowoltaika Wysoka Fotowoltaika Borek Wielkopolski Fotowoltaika Osieczna Fotowoltaika Rychwał Fotowoltaika Obrzycko Fotowoltaika Raszków Fotowoltaika Żerków Fotowoltaika Pogorzela Fotowoltaika Dąbie Fotowoltaika Koźminek Fotowoltaika Jutrosin Fotowoltaika Grabów nad Prosną Fotowoltaika Ostroróg Fotowoltaika Mikstat Fotowoltaika Chocz Fotowoltaika Wielichowo Fotowoltaika Krzywiń Fotowoltaika Przedecz Fotowoltaika Dolsk Fotowoltaika Stawiszyn Fotowoltaika Jaraczewo Fotowoltaika Dobra Fotowoltaika Miasteczko Krajeńskie

Fotowoltaika w Twoim mieście

Z powodzeniem realizujemy instalacje fotowoltaiczne na terenie całej Polski. Moc przyłączeniowa wykonanej przez nas fotowoltaiki, przekroczyła już 50 MWh.
W naszej ofercie znajdzą Państwo zarówno małe instalacje fotowoltaiczne(2 kWp - 10kWp) jak i farmy.
Na wyposażeniu posiadamy kafar, dzięki któremu łatwo i szybko możemy zamontować fotowoltaikę na gruncie lub wykonać farmy fotowoltaiczne o dowolnej mocy.

- Fotowoltaika Szczecin
- Fotowoltaika Gdańsk
- Fotowoltaika Olsztyn
- Fotowoltaika Gorzów Wielkopolski
- Fotowoltaika Poznań
- Fotowoltaika Bydgoszcz
- Fotowoltaika Warszawa
- Fotowoltaika Białystok
- Fotowoltaika Zielona Góra
- Fotowoltaika Łódź
- Fotowoltaika Wrocław
- Fotowoltaika Opole
- Fotowoltaika Kielce
- Fotowoltaika Lublin
- Fotowoltaika Katowice
- Fotowoltaika Kraków
- Fotowoltaika Rzeszów
- Fotowoltaika Rybnik
- Fotowoltaika Wieliczka
- Fotowoltaika Częstochowa

Kompleksowa obsługa od pomysłu do realizacji

Specjalizujemy się w kompleksowej obsłudze inwestycji w instalacje fotowoltaiczne. Zatroszczymy się o wszystko i zadbamy o każdy detal wykonania instalacji - Tobie zostanie tylko przyjemność jej użytkowania.