Jesteś tutaj: Fotowoltaika Katowice

Fotowoltaika Katowice

Dostając częste zapytania z Katowic o możliwość montażu instalacji fotowoltaicznej, postanowiliśmy wyjść na przeciw i skierować dedykowaną ofertę dla mieszkańców Katowic oraz okolicznych miast. Nasza firma może się pochwalić:

zaufało nam fotowoltaika Katowice
sprawdzone rozwiązania fotowoltaika Katowice
doradztwo fotowoltaika Kraków
wymierne korzyści fotowoltaika Katowice
krótkie terminy fotowoltaika Katowice
Bardzo dużą ilością zrealizowanych instalacji fotowoltaicznych o mocy oscylującej w granicach 10kWp.
Wybieramy komponenty, z których klient będzie na prawdę zadowolony.
Gwarantujemy pełny zakres obsługi klienta.
Dzięki nam szybko zaczniecie oszczędzać na rachunku za energię elektryczną i nie tylko!
Posiadamy stałą wykfalifikowaną kadrę.





Decydując się na zakup instalacji fotowoltaicznej w naszej firmie możecie Państwo liczyć na:

  • Pomoc w wypełnieniu i wysłaniu wniosku do Państwa dostawcy energii elektrycznej z prośbą o wymianę licznika
  • Konsultację na temat programu Mój Prąd oraz pomoc w przystąpieniu do niego
  • Wyjaśnienie jak odliczyć koszt instalacji do podatku i w jakiej wysokości
  • Instruktaż jak bezpiecznie korzystać z instalacji oraz co zrobić, żeby działała poprawnie przez wiele lat.



Złap każdy promień słońca! Zadzwoń natychmiast: 508778300



Czy w Katowicach fotowoltaika się zwróci?

fotowoltaika Szczecin nasłonecznienie

Choć Katowice leżą na południu Polski to nasłonecznienie ich nieco jest słabsze od Krakowa oraz Rzeszowa czy Lublina.

Jak przedstawia mapa umieszczona obok, w Katowicach występują miesca, w których nasłonecznienie spara w okolice 1022 kWp. Nie oznacza to oczywiście, że w Katowicach fotowoltaika jest nieopłacalna.

Nasza firma prowadzi montaż instalacji fotowoltaicznych na terenie Katowic i ich dzielnic: Śródmieście, Koszutka, Bogucice, os. Paderewskiego - Muchowiec, Załęże, o. Wincentego Witosa, os. Tysiąclecia, Dąb, Wełnowiec, Józefowiec, Ligota - Panewniki, Brynów - os. Zgrzebnioka, Załęska Chałda - Brynów, Zawodzie, Dąbrówka Mała, Szopienice - Burowiec, Janów - Nikiszowiec, Giszowiec, Murcki, Piotrowice -Ochojec, Zarzecze, Kostuchna, Podlesie.

Według statystych pochodzących z programu Czyste Powietrze, Śląska moc instalacji wynisi 8,4 kW. Należy pamiętać, że jest to wynik liczony na tysiąc mieszkańców oraz liczone są mikroinstalacje tylko biorące udział w programie Czyste Powietrze.

Fotowoltaika jak obniżyć rachunki za prąd

Wiele osób zastanawia się jak szybko fotowoltaika się zwróci oraz jak szybko właściciel staje się prosumentem. Prosumentem jest się od pierwszych chwil uruchomienia instalacji fotowoltaicznej i od wtedy fotowoltaika zaczyna się zwracać.

Prosument to osoba, która zarówno korzysta jak i sprzedaje to z czego korzysta. Czyli jeśli nasza instalacja produkuje więcej prądu niż jesteśmy w stanie zużyć i nadwyżkę odsprzedajemy poprzez wtłoczenie jej do sieci to jesteśmy prosumentami.

Również od tego momentu nasza fotowoltaika zaczyna pracować na swój zwrot. Ponieważ korzystając bezpośrednio z prądu wyprodukowanego przez instalację obniżamy ilość energii elektrycznej, jaką musimy pobrać z sieci i za nią zapłacić wraz z przesyłem. Dodatkowo wtłaczając nadwyżkę zarabiamy albo w sposób późniejszej konsumpcji energii pomniejszonej o 20% albo sprzedając ją po aktualnej cenie rynkowej.

Generalnie instalacja fotowoltaiczna zwraca się w przedziale od6 do 10 lat użytkowania. Duży wpływ na to ma fakt czy bierze się udział w programie Czyste Powietrze oraz jakie duże zapotrzebowanie na energię było wcześniej.

Z technicznego punktu widzenia fotowoltaika może wtłaczać energię do sieci elektrycznej dopiero wtedy, kiedy wymieniony zostanie licznik na dwukierunkowy. Taki, który zlicza płynący prąd z sieci jak i do niej.

Wybór paneli fotowoltaicznych

Dla niektórych wybór paneli fotowoltaicznych jest najtrudniejszym etapem. Niektóre osoby tak bardzo głowią się nad szukaniem informacji o dostępnych panelach, że spędzają nad tym wiele godzin. Ciągły rozwój technologii sprawia, że specyfikacja paneli zmienia się z miesiąca na miesiąc.

Przy wyborze należy trzymać się kilku prostych zasad, a proces ten będzie szybki, prosty i przyjemny.

Przede wszystkim nie należy wybierać paneli do nowych dostawóc, takich którzy zaczęli produkcję stosunkowo niedawno. Nawet gdy cena jest atrakcyjna to lepiej wybrać stałego i sprawdzonego producenta. Panele fotowoltaiczne mają działać bardzo długo nawet 25 lat i gwarancja na sprawność, niejednokrotnie sięga 18 lat. Musimy wybrać firmę, której mamy pewność że za 18 lat nadal będzie funkcjonować!

Drugi punkt to wybór panelu dzielonego, tak by produkcja prądu przy zacienieniu czy ewentualne usterki panelu nie eliminowały go w całości.

Trzecia ważna uwaga to moc panelu. Należy kierować się zasadą żeby zmieścić jak najwięcej w jak najmniejszym panelu. Czyli im więcej mocy w danym rozmiarze tym lepiej. To przełoży się na mniejszą ilość paneli oraz lepsze dopasowanie do ciacnych miejsc dachu. Np. pomiędzy kominami czy oknami dachowymi.

Ostatni punkt to wybór rodzaju panelu ale to w zasadzie formalność bo w dzisiejszych czasach branża zapomniałą o panelach polikrystalicznych ze względu na ich niską wydajność i skupiła się na panelach monokrystalicznych, któe obecnie są najrozsądniejszym wyborem. Oczywiśćie nie należy zapominach o nowościach jak dachówki fotowoltaiczne czy panel cienkowarstwowy ale ich produkcja jest jeszcze bardzo ograniczona co przekłada się na bardzo wysoki koszt.

Przy wyborze paneli i rozwiązań fotowoltaicznych musimy pamiętać o czynniku ROI czyli jak szybko zwróci nam się inwestycja. Jeśli mamy niskie zapotrzebowanie na prąd elektryczny to zakup nawet nowszej technologii w niewiele wyższej cenie od standardowej, może spowodować nieopłacalność całej onwestycji.

Rodzaje dostępnych paneli

Panele monokrystaliczne
Panele polikrystaliczne
Panele cienkowarstwowe
panel fotowoltaiczny  monokrystaliczny Katowice
panel fotowoltaiczny  polikrystaliczny Katowice
panel fotowoltaiczny cienkowarstwowy Katowice
Panel monokrystaliczny jego wydajność utrzymuje się w granicach 18 - 24%. Jest najczęściej montowanym panelem.
Panel polikrystaliczny wyparty przez panele monokrystaliczne z uwagii na niską wydajność: 15 - 18% i duże rozmiary.
Wydajne panele o ultra cienkim ogniwie. Nanoszone na elementy w specjalny sposób. Jednak póki co proces technologiczny jest zbyt kosztowny.









Produkcja prądu przy zacienieniu

Fotowoltaika działa jeśli do panelu docierają promienie UV o odpowiedniej mocy wystarczającej na uruchomienie inwertera. W nocy produkcja prądu jest całkowicie wstrzymana ale niekiedy w dni pochmurne, gdy pomiędzy chmurami przedziera się słońce, fotowoltaika produkuje prąd. Produkcja nie idzie pełną mocą ale kilka - kilkanaście kilowatów zostanie wyprodukowane.

Co innego kiedy mamy do czynienia z miejscowym lub chwilowym zacienieniem. Często na dachach nie da się zamontować paneli, tak by chwilowo o danej godzinie któryś z nich nie został zacieniony przez komin. W standardowej konfiguracji mamy do czynienia z sytuacją, w której cała instalacja fotowoltaiczna lub któryś string produkuje prąd z obniżoną wydajnością. Dzieje się tak za sprawą odpowiedzialności zbiorczej. Czyli jeśli jeden panel jest poczęści zacieniony i produkuje energię na 60% swoich możliwości to cała instalacja lub dany string, w którym owy panel się znajduje, działa właśnie z taką mocą.

Żeby temu zaradzić wymyślono dzielenie paneli na pola kontrolowane poprzez diody baypass, które mają za zadanie wyłączać tylko faktycznie zacieniony obszar panelu. Rozwiązanie to nie chroni przed nadmiernym przegrzewaniem się panelu, a co za tym idzie uszkodzeniami samej diody.

Dobrym rozwiązaniem są optymalizatory mocy, montowane tuż pod panelami i współpracującymi z inwerterem. Ich zadaniem jest ciągła kontrola pracy swojego panelu oraz pozostałych. W ten sposób jeśli panel przypisany do poszczególnego optymalizatora nie produuje prądu to zostaje odłączony od całości i nie płyną w nim kable z prądem stałym, który jak wiadomo lubi iskrzeć i powodować pożary. Dodatkowo jeśli jakiś inny panel ograniczy swoją wydajność, to nie będzie rzutować na całość instalacji.

Czy warto zakładać optymalizatory

Naszym zdaniem warto montować optymalizatory mocy w swoich instalacjach fotowoltaicznych. Są dwia główne powody:

Po pierwsze w zdecydowanej większośći optymalizator zabezpiecza instalację przed pożarem. Tu radzimy zweryfikować specyfikację wybranego optymalizatora, ponieważ nie każdy posiada taką funkcję.

Po drugie optymalizatory potrafią podnieść produkcję energi elektrycznej o 40%. A to wynik znacząco przekładający się na wpływ szybkości zwrotu z inwestycji.

Polecamy optymalizatory produkcji trzech znanych firm: Solar Edge, Huawei oraz Tigo.

Gdzie jeźdzmy:

Fotowoltaika Katowice Fotowoltaika Częstochowa Fotowoltaika Sosnowiec Fotowoltaika Gliwice Fotowoltaika Bielsko-Biała Fotowoltaika Zabrze Fotowoltaika Bytom Fotowoltaika Rybnik Fotowoltaika Ruda Śląska Fotowoltaika Tychy Fotowoltaika Dąbrowa Górnicza Fotowoltaika Chorzów Fotowoltaika Jaworzno Fotowoltaika Jastrzębie-Zdrój Fotowoltaika Mysłowice Fotowoltaika Siemianowice Śląskie Fotowoltaika Żory Fotowoltaika Tarnowskie Góry Fotowoltaika Będzin Fotowoltaika Piekary Śląskie Fotowoltaika Racibórz Fotowoltaika Zawiercie Fotowoltaika Świętochłowice Fotowoltaika Wodzisław Śląski
Fotowoltaika Mikołów Fotowoltaika Knurów Fotowoltaika Czechowice-Dziedzice Fotowoltaika Cieszyn Fotowoltaika Czeladź Fotowoltaika Żywiec Fotowoltaika Myszków Fotowoltaika Czerwionka-Leszczyny Fotowoltaika Pszczyna Fotowoltaika Lubliniec Fotowoltaika Orzesze Fotowoltaika Łaziska Górne Fotowoltaika Rydułtowy Fotowoltaika Bieruń Fotowoltaika Pyskowice Fotowoltaika Radlin Fotowoltaika Lędziny Fotowoltaika Radzionków Fotowoltaika Ustroń Fotowoltaika Skoczów
Fotowoltaika Pszów Fotowoltaika Kłobuck Fotowoltaika Wisła Fotowoltaika Imielin Fotowoltaika Blachownia Fotowoltaika Wojkowice Fotowoltaika Kalety Fotowoltaika Poręba Fotowoltaika Miasteczko Śląskie Fotowoltaika Sławków Fotowoltaika Łazy Fotowoltaika Siewierz Fotowoltaika Koniecpol Fotowoltaika Szczyrk Fotowoltaika Kuźnia Raciborska Fotowoltaika Żarki Fotowoltaika Krzepice Fotowoltaika Woźniki Fotowoltaika Ogrodzieniec Fotowoltaika Strumień Fotowoltaika Toszek
Fotowoltaika Szczekociny Fotowoltaika Wilamowice Fotowoltaika Olsztyn Fotowoltaika Koziegłowy Fotowoltaika Krzanowice
Fotowoltaika Sośnicowice Fotowoltaika Pilica

Fotowoltaika w Twoim mieście

Z powodzeniem realizujemy instalacje fotowoltaiczne na terenie całej Polski. Moc przyłączeniowa wykonanej przez nas fotowoltaiki, przekroczyła już 50 MWh.
W naszej ofercie znajdzą Państwo zarówno małe instalacje fotowoltaiczne(2 kWp - 10kWp) jak i farmy.
Na wyposażeniu posiadamy kafar, dzięki któremu łatwo i szybko możemy zamontować fotowoltaikę na gruncie lub wykonać farmy fotowoltaiczne o dowolnej mocy.

- Fotowoltaika Szczecin
- Fotowoltaika Gdańsk
- Fotowoltaika Olsztyn
- Fotowoltaika Gorzów Wielkopolski
- Fotowoltaika Poznań
- Fotowoltaika Bydgoszcz
- Fotowoltaika Warszawa
- Fotowoltaika Białystok
- Fotowoltaika Zielona Góra
- Fotowoltaika Łódź
- Fotowoltaika Wrocław
- Fotowoltaika Opole
- Fotowoltaika Kielce
- Fotowoltaika Lublin
- Fotowoltaika Katowice
- Fotowoltaika Kraków
- Fotowoltaika Rzeszów

Kompleksowa obsługa od pomysłu do realizacji

Specjalizujemy się w kompleksowej obsłudze inwestycji w instalacje fotowoltaiczne. Zatroszczymy się o wszystko i zadbamy o każdy detal wykonania instalacji - Tobie zostanie tylko przyjemność jej użytkowania.