Fotowoltaika Opole
Instalacja fotowoltaiczna musi być wykonana zgodnie ze sztuką i ma przewidzieć zapotrzebowanie na energię elektryczną na kolejne 20-25 lat. Z tego powodu wybór firmy monterskiej musi być dokonany z całą świadomością. Nasza firma (GoPV) wyróżnia się na rynku przede wszystkim:
Oprócz naszego doświadczenia oraz wysokich kwalifikacji, każdemu klientowi oferujemy również pomoc w zakresie:
- Wysłania wniosku do zakładu elektrycznego o wymianę licznika na dwukierunkowy
- Objaśmiany czym jest program "Mój Prąd" oraz jak z niego skorzystać
- Informujemy jak skorzystać z odliczenia kosztu fotowoltaiki od podatku dochodowego PIT
- Udzielimy krótkiego szkolenia na temat dalszej obsługi instalacji fotowoltaicznej
Darmowa wycena! Zadzwoń: 508778300
Instalacja fotowoltaiczna Opole?
Opolskie choć jest małym województwem to fotowoltaika występuje dosyć często. Według oficjalnych informacji z programu Mój Prąd w województwie Opolskim moc mikroinstalacji, które zostały zgłoszone i zakwalifikowane do przyznania dotacji, wynosi 8,4 kW w przeliczeniu na tysiąc mieszkańców. To bardzo wysoki wynik w skali całego kraju. W zasadzie jest to trzeci najlepszy wynik tuż po Małopolskim i Śląskim.
Wysoka popularność fotowoltaiki w województwie Opolskim przekłąda się na liczbę zapytań kierowanych do naszej firmy. A zapytania z kolei przekładają się na wykonane instalacje fotowoltaiczne.
Firma nasza wykonuje instalacje fotowoltaiczne w całym województwie Opolskim ale najwięcej na terenie samego Opola. Obsługujemy wszystkie dzielnice tj.: Borki, Brzezie, Czarnowąsy, Świerkle, Krzanowice, Wróblin, Zakrzów, Chabry, Armii Krajowej, Gosławice, Malinka, Grudzice, Kolonia Gosławicka, Malina, Groszowice, Grotowice, Nowa Wieś Królewska, Śródmieście.
Czy opłacalna jest fotowoltaika w Opolu
Oczywiście, że w Opolu fotowoltaika jest opłacalna. W zasadzie w całej Polsce nasłonecznienie jest na tyle wysokie, że fotowoltaika ma sens i jest opłacalna.
Instalację fotowoltaiczną wybiera się z myślą o bezproblemowym działaniu przez 20-25 lat. Producenci paneli udzielają gwarancji na to, że panele nie utracą sprawności poniżej 85%. Zwykle spadek sprawności następuje po osiemnastu latach pracy panelu fotowoltaicznego.
Jeśli chodzi o zwrot z inwestycji w otowoltaikę to przyjmuje się około 6-9 lat. Biorąc pod uwagę, że prosumenci wezmą udział w programie Mój Prąd, który oferował zwrot części kosztów w postacji przedziału trzy do pięciu tysięcy złotych oraz, że prosumentowi uda się odliczyć całą możliwą kwotę od podatku dochodowego PIT.
Na szybkość zwrotu z inwestycji w instalację fotowoltaiczną ma wpływ również cena prądu, która w ostatnich latach mocno podskoczyła. Coraz wyższa cena energii elektrycznej przyspiesza zwrot z inwestycji.
Kolejnym już ostanim czynnikiem to ciągłe zwiększanie zapotrzebowania na energię elektryczną ewentualnie kosztem zmniejszenia zużycia np. gazu. Wiele rodzin po zamontowaniu fotowoltaiki dokupuje klimatyzatry i inne dodatkowe źródła zużycia energii. Częstą praktyką jest również montaż grzałki elektrycznej w zasobniku ciepłej wody. Pozwala to realnie pomniejszyć zużycie gazu.
Panele fotowoltaiczne - trudny wybór?
Wybór paneli fotowoltaicznych nie jest trudnym wyborem z uwagi na zalanie rynku panelami monokrzemowymi, które są najrozsądniejszym wyborem.
Charakteryzują się one dosyć dużą wytrzymałością oraz co najważniejsze przy zwrocie z inwestycji dużyą wydajnością(18-24%). Postęp rozwoju procesu technologicznego pozwala na otrzymanie coraz wydajniejszych paneli przy zachowaniu dotychczasowych rozmiarów. Kiedyś moc maksymalna paneli wynosiła np. 300 wato pików, a teraz z standardem są panele posiadające nawet 480wp.
Są jeszcze panele polikrystaliczne bardziej niebieskie ale one już w zasadzie nie są montowane z uwagi na niską wydajność (15-18%).
Trzecimi panelami, które wymieniamy są panele cienkowarstwowe. Panele te są pewnym oczekiwaniem rynku na tego typu technologię, ponieważ można je nanosić/nadrukowywać na dowolną powierzchnię. Są elastyczne i ultracienkie. Nie obciążają dachów, ścian itp. Jednak z uwagi na zbyt małe upowszechnienie się ich cena jest zbyt wysoka żeby można było je stosować w tradycyjnych instalacjach.
Panele fotowoltaiczne
Fotowoltaika plusy i minusy
Jak każde rozwiązanie, fotowoltaika nie jest wolna od wad lub problemów, które sprawiają że choć jest opłacalna to jednak nie jest idealnym rozwiązaniem w transformacji energetycznej.
Największym problemem jest czasowe działanie fotowoltaiki. Jak każdemu wiadomo fotowoltaika produkuje prąd, kiedy docierają do panelu promienie świetlne. Instalacja fotowoltaiczna działa w 100% swojej mocy w momencie największego nasłonecznienia czyli w okolicach południa. Przez znaczną część dnia kiedy na niebie widnieje słońce fotowoltaika nie produkuje w 100% prądu.
Jeśli doliczymy do tego wczesne poranki, wieczory i noc to okaże się, że fotowoltaika efektywnie produkuje prąd tylko przez kilka godzin dziennie.
Kolejnym problemem jest magazynowanie prądu. Mikroinstalacje fotowoltaiczne nie mają gdzie magazynować prądu więć całą nadwyżkę energii elektrycznej kierują do sieci. Przez fakt, iż nadwyżki wtłaczane są przez wszystkich w jednej określonej porze czyli koło południa, sieci energetyczne są przeciążone.
Oczywiście powyższe nie eliminuje jej z wyboru, bo nadal instalacje fotowoltaiczne się opłącają, zwracają i są dobrą alternatywą dla osób, które chcą w niemałym stopniu przyczynić się do ochrony środowiska.
Pewnym przejściowym rozwiązaniem stają się magazyny energii jednak póki co są one zbyt drogie żeby mogły być oczywistym dodatkiem do każdej instalacji fotowoltaicznej.
Gdzie montujemy instalacje fotowoltaiczną:
Fotowoltaika Baborów Fotowoltaika Biała Fotowoltaika Brzeg Fotowoltaika Byczyna Fotowoltaika Dobrodzień Fotowoltaika Głogówek Fotowoltaika Głubczyce Fotowoltaika Głuchołazy Fotowoltaika Gogolin Fotowoltaika Gorzów Śląski Fotowoltaika Grodków Fotowoltaika Kędzierzyn-Koźle Fotowoltaika Kietrz Fotowoltaika Kluczbork Fotowoltaika Kolonowskie Fotowoltaika Korfantów Fotowoltaika Krapkowice Fotowoltaika Leśnica Fotowoltaika Lewin Brzeski Fotowoltaika Namysłów Fotowoltaika Niemodlin Fotowoltaika Nysa Fotowoltaika Olesno Fotowoltaika Opole Fotowoltaika Otmuchów Fotowoltaika Ozimek Fotowoltaika Paczków Fotowoltaika Praszka Fotowoltaika Prószków Fotowoltaika Prudnik Fotowoltaika Strzelce Opolskie Fotowoltaika Tułowice Fotowoltaika Ujazd Fotowoltaika Wołczyn Fotowoltaika Zawadzkie Fotowoltaika Zdzieszowice