Jesteś tutaj: Fotowoltaika Łódź

Fotowoltaika Łódź

Działanie instalacji fotowoltaicznej przewidziane jest na dwadzieścia nawet dwadzieścia pięć lat. Z tego powodu przed montażem warto zastanowić się jakie podzespoły korzystnie jest zamontować, z której strony umieścić panele, czy użyć optymalizatoró itp. Przy wyborze nie wolno zapomnieć o kosztach ponieważ one określą po jakim czasie nasza fotowoltaika się zwróci. Nasza firma oferuje Państwu:

zaufało nam fotowoltaika Łódź
sprawdzone rozwiązania fotowoltaika Łódź
doradztwo fotowoltaika Łódź
krótkie terminy fotowoltaika Łódź
Posiadamy bogate doświadczenie, wykonaliśmy ponad tysiąc instalacji o różnej mocy.
Przy wyborze podzespołów pamiętamy o niezawodności oraz zwrocie z inwestycji.
Wykonujemy wszystko "pod klucz". Niczym się Państwo nie martwicie!
Z nami oszczędzacie czas i pieniądze. Instalacje szybko zaczynają produkować prąd!
Montaż przez naszą firmę trwa bardzo krótko. Zaledwie 1-3 dni!

Po zamontowaniu fotowoltaiki nie zostawiamy Państwa bez pomocy. Dodatkowo możecie liczyć na:

  • Nasze uczestnictwo w wypełnieniu i wysłaniu wniosku o wymianę licznika na dwukierunkowy
  • Poinstruowanie w jaki sposób otrzymać dotację w programie Mój Prąd i jakie dokumeny należy złozyć
  • Objaśnimy gdzie wpisać w PIT koszt instalacji fotowoltaicznej
  • Poinstruujemy jak bezpiecznie korzystać z fotowoltaiki i co oznaczają pozycje w raportach o produkcji.Fotowoltaika cena za 1 kw? Zadzwoń i zapytaj: 508778300Fotowoltaika w Łodzi?

fotowoltaika Szczecin nasłonecznienie Łódź znana ze słynnej szkoły filmowej, ulicy Piotrowskiej oraz Manufaktury jest położona w centralnej Polsce. Choć według mapy przedstawiającej stopień nasłonecznienia w Polsce, Łódzkie nieco odstaje od południowych województw. To nasłonecznienie nadal jest wysokie bo sięga ponad 1022 kWp.

Dzięki temu nadal mamy do czynienia z sytuacją, w której warto instalować fotowoltaikę bez względu na to czy będzie ona na gruncie czy dachu. Priorytetem jest południowy kierunek.

Statystyki programu Mój Prąd wskazują, że moc mikroinstalacji, które otrzymały dofinansowanie wynosi 7,5 kW w przeliczeniu na tysiąc mieszkańców.

Liczne zapytania o cenę z Łodzi, sprawiły że nasza firma zrealizowała już kilkanaście mikroinstalacji w tej części Polski. Montujemy panele w całym województwie Łódzkim oraz samej Łodzi w szczególności w osiedlach:

Bałuty - Centrum, Doły, Bałuty Zachodnie, Julianów - Marysin - Rogi, Łagiewniki, Radogoszcz, Teofilów - Wielkopolska, Wzniesień Łódzkich, Chojny, Chojny - Dąbrowa, Górniak, Nad Nerem, Piastów - Kurak, Rokicie, Ruda, Wiskitno, os. im. Józefa Montwiłła-Mireckiego, Karolew - Retkinia Wschód, Koziny, Lublinek-Pienista, Retkinia Zachód-Smulisko, Stare Polesie Zdrowie-Mania, Złotno, Śródmieście-Wschód, Katedralna, Andrzejów, Dolina Łódki, Mileszki, Nowosolna, Olechów - Janów, Stary Widzew, Stoki - Sikawa - Podgórze, Widzew - Wschód, Zarzew, os. nr. 33

Fotowoltaika Łódź cena za 10 kW

Trudno podać dokładną cenę fotowoltaiki o mocy 10 kW ponieważ jest ona uzależniona od rodzaju paneli jakie będą zastosowane, inwertera, sposobie montażu - czy na gruncie czy dachu. Jeśli fotowoltaika ma być zamontowana na dachu to na cenę ma wpływ czy dach jest wykonany z dachówki, blachodachówki czy blachotrapezu. Ważnym elementem, rzutującym na cenę jest również to czy zostaną zastosowane optymalizatory mocy. Na każdy panel potrzebny jest jeden optymalizator i zwiększają one widocznie cenę fotowoltaiki. 

Rodzaje paneli fotowoltaicznych można określić ponieważ z trzech dostępnych na rynku najpopularniejszym jest panel monokrystaliczny. Jest bardzo wytrzymał na warunki atmosferyczne, ma wysoką wydajność oraz ma dobry współczynnik mocy przy zachowaniu nie wielkich wymiarów. Ich wydajność oscyluje pomiędzy 18 a 24%. Producentów takich paneli jest przynajmniej dwudziestu na całym świecie. Ceny zmieniają się z tygodnia na tydzień ponieważ ciągle producentom udaje się uzyskać wyższe parametry.

Są jeszcze panele polikrystaliczne ale one już praktycznie nie są stosowane z uwagi na swoją małą sprawność. Wacha się w przedziale 15-18% co całkowicie je dyskwalifikuje z montażu.

Na koniec pozostały panele cienkowarstwowe ale one są zbyt nową technologią żeby można było mówić o stosowaniu w przydomowych instalacjach. Panele cienkowarstwowe, z uwagi na swoją ultra cienkość są bardzo elastyczne. Nie rozkłada się ich na dachu lub ścianach tylko specjalnie nakleja lub nadrukowuje na elementach. Ta technologia nie jest rozpowszechniona i przez to panele cienkowarstwowe są drogie.

Panele monokrystaliczne
Panele polikrystaliczne
Panele cienkowarstwowe
panel fotowoltaiczny  monokrystaliczny łódź
panel fotowoltaiczny  polikrystaliczny łódź
panel fotowoltaiczny cienkowarstwowy łódź
Aktualnie używany w każdej mikroinstalacji czy farmie. Wydajność 18-24%. Duża wytrzymałość, małe wymiary!
Brak wzięcia przez niską wydajność: 15-18%. Duży rozmiar, mało opłacalne.
Są szanse, że zastopią monokrystaliczne panele. Jak tylko produkcja się upowszechni i stanieje.


Fotowoltaika do grzania wody?

W celu zwiększenia konsumpcji bierzącej oraz zmniejszenia kosztów prądu czy gazu, możńa wykorzystać produkcję prądu do ogrzewania wody użytkowej. Warunkiem jest posiadanie zasobnika na wodę użytkową np w kotłowni wraz z możliwością podłączenia specjalnej wewnętrznej grzałki. Grzałkę wpinamy bezpośrednio do gniazdka, w którym płynie prąd z fotowoltaiki.

Termostat na grzałce ustawiamy na dowolną temeperaturę i cieszymy się z automatycznego podtrzymywania ogrzewania wody do wskazanego poziomu.

W celu zwiększenia autokonsumpcji wytworzonego przez nas prądu, możemy za pomocą programatora czasowego możemy określić, w których godzinach grzałka ma działać. Po ustaleniu np. godzin porannych 6-8 oraz wieczornych 18-21 Możemy zmniejszyć zapotrzebowanie na prąd i cieszyć się z ciepłej wody w godzinach, w których jest ona najbardziej potrzebna.

Fotowoltaika do pompy ciepła

Coraz częściej spotykamy się u klientów z całkowitą transformacją w stronę ekologi. Szczególnie mamy z tym do czynienia w sytuacjach kiedy klient zakłada fotowoltaikę wraz z pompą ciepła. Rezygnując tym samym z gazu.

Pompy ciepła mogą być wykorzystywane do ogrzewania wody użytkowej lub centralnego ogrzewania oraz wody użytkowej. Jak wiadomo pompy ciepła są zbudowane między innymi ze sprężarki i wykorzystują prąd. Każda z pomp posiada swóją sprawność, która określa ile prądu będzie potrzebować przy maksymalnej pracy oraz do jakiej temperatury powietrza zewnętrznego działa najwydajniej. Zwykle graniczna temperatura oznaczana jest w okolicach ośmiu stopni celciusza na plusie.

W związku z powyższym w zimie kiedy mamy do czynienia z ujemnymi temperaturami, pompa ciepła potrafi pochłonąć pokaźne ilości energi elektrycznej. Aby zapobiec sporym dopłatą do prądu, musimy być wyposażeni w fotowoltaikę o minimalnej mocy 10kW.

Fotowoltaika w pochmurny dzień

Żeby fotowoltaika produkowała prąd, muszą do niej docierać promienie słoneczne. To właśnie wtedy fotony rozbijając się o soczewkę uwalniają elektrony i powstaje prąd stały. Kiedy mamy do czynienia z całkowitym zachmurzeniem, oczywistym jest że fotowoltaika nie będzie działała. Ale często przez chmury przebijają się promienie słoneczne na tyle mocno, żeby inwerter się uruchomił i fotowoltaika rozpoczęła produkcję energi elektrycznej.

Taka produkcja nie będzie o maksymalnej mocy falownika tylko bardzo niska ale w skali miesiąca nawet przy niekorzystnej aurze potrafi wyprodukować ilość równą zapotrzebowaniu.

Z taką sytuacją mamy do czynienia zwykle w listopadzie i grudniu. To dwa najgorsze miesiące dla fotowoltaiki. Dni są krótkie, jest bardzo mało słońca. Często słońce jak się pojawia to albo nad ranem albo dosłownie na kilkanaście minut w ciągu południa. Dla przykładu instalacja fotowoltaiczna naszego klienta o mocy 8kW wyprodukowała w listopadzie 2022 288 kWh, natomiast w gudniu tego samego roku już tylko 88,4 kWh. Niemniej jednak 288 kWh to zużycie miesięczne niejednego gospodarstwa domowego więć opłacalność instalacji fotowoltaicznej uznawana jest za zadowalającą.

Darmowy pomiar na terenie:

Fotowoltaika Łódź Fotowoltaika Piotrków Trybunalski Fotowoltaika Pabianice Fotowoltaika Tomaszów Mazowiecki Fotowoltaika Zgierz Fotowoltaika Bełchatów Fotowoltaika Skierniewice
Fotowoltaika Radomsko Fotowoltaika Kutno Fotowoltaika Sieradz Fotowoltaika Zduńska Wola Fotowoltaika Łowicz Fotowoltaika Aleksandrów Łódzki Fotowoltaika Wieluń Fotowoltaika Opoczno Fotowoltaika Konstantynów Łódzki Fotowoltaika Ozorków Fotowoltaika Łask Fotowoltaika Rawa Mazowiecka Fotowoltaika Głowno Fotowoltaika Łęczyca Fotowoltaika Koluszki Fotowoltaika Brzeziny Fotowoltaika Wieruszów Fotowoltaika Żychlin Fotowoltaika Zelów Fotowoltaika Tuszyn Fotowoltaika Poddębice Fotowoltaika Pajęczno Fotowoltaika Sulejów Fotowoltaika Działoszyn Fotowoltaika Krośniewice Fotowoltaika Drzewica Fotowoltaika Rzgów Fotowoltaika Stryków Fotowoltaika Złoczew Fotowoltaika Przedbórz Fotowoltaika Biała Rawska Fotowoltaika Warta Fotowoltaika Uniejów Fotowoltaika Kamieńsk
Fotowoltaika Wolbórz Fotowoltaika Lututów Fotowoltaika Błaszki Fotowoltaika Szadek Fotowoltaika Ujazd Fotowoltaika Piątek Fotowoltaika Lutomiersk Fotowoltaika Rozprza Fotowoltaika Jeżów Fotowoltaika Bolimów Fotowoltaika Dąbrowice

Fotowoltaika w Twoim mieście

Z powodzeniem realizujemy instalacje fotowoltaiczne na terenie całej Polski. Moc przyłączeniowa wykonanej przez nas fotowoltaiki, przekroczyła już 50 MWh.
W naszej ofercie znajdzą Państwo zarówno małe instalacje fotowoltaiczne(2 kWp - 10kWp) jak i farmy.
Na wyposażeniu posiadamy kafar, dzięki któremu łatwo i szybko możemy zamontować fotowoltaikę na gruncie lub wykonać farmy fotowoltaiczne o dowolnej mocy.

- Fotowoltaika Szczecin
- Fotowoltaika Gdańsk
- Fotowoltaika Olsztyn
- Fotowoltaika Gorzów Wielkopolski
- Fotowoltaika Poznań
- Fotowoltaika Bydgoszcz
- Fotowoltaika Warszawa
- Fotowoltaika Białystok
- Fotowoltaika Zielona Góra
- Fotowoltaika Łódź
- Fotowoltaika Wrocław
- Fotowoltaika Opole
- Fotowoltaika Kielce
- Fotowoltaika Lublin
- Fotowoltaika Katowice
- Fotowoltaika Kraków
- Fotowoltaika Rzeszów

Kompleksowa obsługa od pomysłu do realizacji

Specjalizujemy się w kompleksowej obsłudze inwestycji w instalacje fotowoltaiczne. Zatroszczymy się o wszystko i zadbamy o każdy detal wykonania instalacji - Tobie zostanie tylko przyjemność jej użytkowania.