Jesteś tutaj: Fotowoltaika Olsztyn

Fotowoltaika Olsztyn

W internecie można spotkać na różnych stronach dotyczących fotowoltaiki pytania "Fotowoltaika jaka firma". Wychodząc na przeciw przyszłym klientom, postanowiliśmy w kilku słowach nakreślić czym powinniście się Państwo kierować przy wyborze firmy.

Przede wszystkim firma to nie tylko monterzy i sposób w jaki przeprowadzą instalację fotowoltaiczne. Nie należy zapominać o poprawnym dobraniu mocy, podzespołów oraz sposobie rozmieszczenia instalacji fotowoltaicznej na dachu. Etap ten należy wykonać starannie biorąć pod uwagę bezpieczeństwo, zyski w postaci prądu z rozmieszczenia paneli oraz biorąc pod uwagę sposób i porę zużycia wytworzonego prądu.

Monterzy muszą być przygotowani do swojej pracy, nie może im niczego brakować i muszą mieć zapas narzędzi powalający poradzić sobie w sytuacjach nieprzewidzianych. Np. ściana przez którą należy się przewiercić może być zbyt gruba, zbrojona lub nie nadająca się do wykorzystania w celu przeprowadzenia kabli.

Ważny jest również kontakt pomontarzowy. Często spotkać można niepochlebne opinie o firmach, które po dokonaniu instalacji fotowoltaicznej nie chcą odpowiadać na zadane im pytania.

Nasza firma gwarantuje wysoką jakść wykonanych usług, gwarancję na nie oraz dodatkowe atuty w postaci:

zaufało nam fotowoltaika Olsztyn
sprawdzone rozwiązania fotowoltaika Olsztyn
doradztwo fotowoltaika Olsztyn
wymierne korzyści fotowoltaika Olsztyn
krótkie terminy fotowoltaika Olsztyn
Ponad tysiąc zadowolonych klientów. Łączna moc fotowoltaiki, którą przyłączyliśmy to już ponad MWh!
Oferujemy naszym klientom tylko sprawdzone podzespoły i panele. Takie, które łączą w sobie wysoką wydajność z trwałością.
Jesteśmy dla Państwa od wczesnych etapów projektowych, aż po końcowe użytkowanie.
Oferując instalacje fotowoltaiczne podkreślamy czas potrzebny na ich zwrot. Tak by klient mógł dokonać właściwego wyboru.
Oferujemy krótkie terminy oraz pomoc przy wniosku o wymianę licznika!

 Ponad to ze strony naszej firmy uzyskacie Państwo:

 • Pomoc lub wyręczenie przy wypełnieniu i wysłaniu wniosku o wymianę licznika elektrycznego na dwukierunkowy
 • Pomoc w udziale oraz objaśnienie zasad programu Mój Prąd, z którego będziecie mogli Państwo uzyskać dotację za montaż instalacji fotowoltaicznej
 • Objaśnienie w jakiej uldze należy ująć koszt instalacji fotowoltaicznej w rocznym zeznaniu PIT
 • Pomontażowe wytłumaczenie jak działa instalacja oraz na co zwracać uwagę podczas dalszego jej używania.Fotowoltaika o dowolnej mocy! Zadzwoń i zapytaj o darmową konsultację: 508778300Fotowoltaika w Olsztynie?

fotowoltaika Szczecin nasłonecznienie

Olsztyn stolica województwa warmińsko - mazurskiego, słynącego z malowniczych jezior, na które w okresie letnim zjeżdżają letnicy z całej Polski.

To właśnie w tym malowniczym regionie powinno się przywiązywać największą wagę do ochrony środowiska. I choć transpormacja fotowoltaiczna trwa w najlepsze to w statystykach programu Mój Prąd Olsztyn wraz z całym województwem nie wypada najlepiej. 5,4 kW - tyle wynosi łączna moc w przeliczeniu na tysiąc mieszkańców według danych płynących z programu Mój Prąd oraz GUS.

Oczywiście liczone są tylko mikroinstalacje, na które została przydzielona dotacja. Nie wszystkie wnioski zostały rozliczone oraz nie każdy nowy prosument starał się o pokrycie części kosztów z wyżej wymienionego programu.

Jako firma oferująca montaż instalacji fotowoltaicznej obsługujemy klientów z całego województwa Warmińsko - Mazurskiego. Najwięcej instalacji wykonaliśmy w Olsztynie w zasadzie we wszystkich jego dzielnicach:

Brzeziny, Dajtki, Gutkowo, Jakubowo, Jaroty, Karolin, Kolonia Jaroty, Kortowo, Kortowo II, Kościuszki, Likusy, Łupstych, Nagórki, Niedźwiedź, os. Generałów, os. Grunwaldzkie, od. Kętrzyńskie, os. Kormoran, os. Mazurskie, os. Mleczna, os. Nad Jeziorem Długim, os. Piękna Góra, os. Wojska Polskiego, Pieczewo, Podgrodzie, Podlesie, Podleśna, Pojezierze, Pozorty, Redykajny, Skarbówka Poszmanówka, Słoneczny Stok, Stare Kieźliny, Stare Miasto, Stare Zalbki, Stary Dwór, Śródmieście, Track, Zatorze, Zielona Górka

Fotowoltaika jak ustawić panele?

Do częstych pytań z którymi się spotykamy należą te, w których klienci zastanawiają się jak ustawić panele. Przede wszystkim należy odpowiedzieć na pytanie czy dom skierowany jest tak żebyśmy mogli ustawić panele jak chcemy czy jak musimy. Nie raz zdarza się, że kierunek nachylenia dachu jest w stronę Wschodnią i Zachodnią. Wtedy mamy ograniczone możliwości co do rozmieszczenia instalacji fotowoltaicznej.

W takiej sytuacji jeśli nie da się zamontować paneli na gruncie od strony południowej to proponujemy rozbić je na dwa stringi i zamontować po obu stronach. Takie rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością ponieważ umożliwia zwiększoną bieżącą konsumpcje. Dzieje się tak za sprawą pór kiedy nasza instalacja fotowoltaiczna będzie produkować prąd. Od wschodniej strony, energia elektryczna będzie produkowana przed naszym wstaniem do pracy i w trakcie wybierania się do niej.

Od strony Zachodniej instalacja będzie produkować prąd kiedy będziemy przygotowywać obiad. Zachodnią stronę można wykorzystać dodatkowo do ogrzania wody użytkowej w zasobniku w celu wykorzystania jej do wieczornej kąpieli.

Najpopularniejsze panele:

Obecnie na rynku przeważają panele monokrystaliczne. W zasadzie te panele rozbite są o pewne wariany w postaci modeli, które różnią się od siebie jedynie kolorem powłoki, mocą, podziałem pół itp.

Najważniejsze przy wyborze paneli fotowoltaicznych jest to żeby wybrać panele o zadowalającej odporności na uszkodzenia, sprawności oraz w producenta o w miarę ugruntowanej pozycji na rynku. Ten pozornie małoważny punkt jest o tyle istotny, że zabezpiecza naszą przyszłość.

Panele fotowoltaiczna jak i cała instalacja ma działać długo i niezawodnie. Czas, o którym się mówi to zwykle dwadzieścia, a nawet dwadzieścia pięć lat. Jak popatrzymy na firmy, które trudnią się produkcją paneli lub innymi podzespołami fotowoltaicznymi to zobaczymy, że na rynku istnieje bardzo wiele świeżych firm. Są również takie, które są duże, mają ugruntowaną pozycję ale z branżą fotowoltaiczną rozpoczęły swoją przygodę na zasadzie inwestycji w dodatkowy obszar rynku.

Przy wyborze tego typu firm mamy większe prawdopodobieństwo, że po okresie dwudziestu lat nadal będą istnieć. Nawet gdy nie będą sięzajmować produkcją paneli fotowoltaicznych to nadal będą gwarantami swoich produktów z przeszłości i w sytuacji uszkodzonych paneli będziemy mieć od kogo dochodzić swoich praw.

Gdybyśmy wybrali producenta istniejącego na rynku zaledwie kilka lat i nie związaną z branżą fotowoltaiczną lub żadnymi pobocznymi to z całą pewnością nie będzie to dobry wybór.

Uznaje się, że dobre panele fotowoltaiczne mają sprawność na poziomie 18-25% i przy zachowaniu w miarę tradycyjnych wymiarów ich moc może sięgnąć nawet 500 watopików.

Panele monokrystaliczne
Panele polikrystaliczne
Panele cienkowarstwowe
panel fotowoltaiczny monokrystaliczny olsztyn
panel fotowoltaiczny polikrystaliczny olsztyn
panel fotowoltaiczny cienkowarstwowy olsztyn
Wydajność 18-25%, duża moc przy zachowaniu w miarę małych rozmiarów. Najpopularniejsze na rynku.
Duży wymiar, niska sprawność 15-18%, mała moc. Rzadko wybierane przez konsumentów.
Do 2015 roku faworyt w nowych trendach fotowoltaiki. Aktualnie jeśli nie zwiększy się moc i wydajność nie mają szans na zaistnienie.


Inwerter do fotowoltiki?

Inwerter jest secem fotowoltaiki. To on nadzoruje pracę paneli oraz zamienia prąd stały w zmienny. On kieruje prądem pomiędzy wewnętrzną instalację, a zewnętrzną. On również odpowiada za raporty oraz ich kształt.

Choć na rynku jest dostępnych wiele modeli i producentów inwerterów to przyjęła się zasada, żeby wybierać spełniające poniższe kryteria:

 • Sprawność inwertera równa lub wyższa niż 97%
 • klasa ochronności IP minimum 65
 • Obsługa MPPT oferująca śledzenie maksymalnej mocy pracy paneli i dopasowywanie do niej instalacji
 • Certyfikaty zaświadczające o spełnieniu wymaganych prawem warunków pracy
 • Gwarancja - im dłuższa tym lepsza. Minimum 10 lat.
Działamy w miastach:

Fotowoltaika Olsztyn Fotowoltaika Elbląg Fotowoltaika Ełk Fotowoltaika Iława Fotowoltaika Ostróda Fotowoltaika Giżycko Fotowoltaika Kętrzyn Fotowoltaika Szczytno Fotowoltaika Bartoszyce Fotowoltaika Mrągowo Fotowoltaika Działdowo Fotowoltaika Pisz Fotowoltaika Braniewo Fotowoltaika Olecko Fotowoltaika Lidzbark Warmiński Fotowoltaika Gołdap Fotowoltaika Nidzica Fotowoltaika Morąg Fotowoltaika Pasłęk Fotowoltaika Węgorzewo Fotowoltaika Nowe Miasto Lubawskie
Fotowoltaika Biskupiec Fotowoltaika Lubawa Fotowoltaika Dobre Miasto Fotowoltaika Orneta Fotowoltaika Lidzbark Fotowoltaika Barczewo Fotowoltaika Olsztynek Fotowoltaika Susz Fotowoltaika Orzysz Fotowoltaika Reszel Fotowoltaika Ruciane-Nida Fotowoltaika Korsze Fotowoltaika Biała Piska Fotowoltaika Górowo Iławeckie Fotowoltaika Mikołajki Fotowoltaika Jeziorany Fotowoltaika Wielbark Fotowoltaika Ryn Fotowoltaika Pieniężno Fotowoltaika Tolkmicko Fotowoltaika Miłakowo Fotowoltaika Pasym Fotowoltaika Miłomłyn Fotowoltaika Bisztynek Fotowoltaika Frombork Fotowoltaika Zalewo Fotowoltaika Kisielice Fotowoltaika Sępopol Fotowoltaika Młynary

Fotowoltaika w Twoim mieście

Z powodzeniem realizujemy instalacje fotowoltaiczne na terenie całej Polski. Moc przyłączeniowa wykonanej przez nas fotowoltaiki, przekroczyła już 50 MWh.
W naszej ofercie znajdzą Państwo zarówno małe instalacje fotowoltaiczne(2 kWp - 10kWp) jak i farmy.
Na wyposażeniu posiadamy kafar, dzięki któremu łatwo i szybko możemy zamontować fotowoltaikę na gruncie lub wykonać farmy fotowoltaiczne o dowolnej mocy.

- Fotowoltaika Szczecin
- Fotowoltaika Gdańsk
- Fotowoltaika Olsztyn
- Fotowoltaika Gorzów Wielkopolski
- Fotowoltaika Poznań
- Fotowoltaika Bydgoszcz
- Fotowoltaika Warszawa
- Fotowoltaika Białystok
- Fotowoltaika Zielona Góra
- Fotowoltaika Łódź
- Fotowoltaika Wrocław
- Fotowoltaika Opole
- Fotowoltaika Kielce
- Fotowoltaika Lublin
- Fotowoltaika Katowice
- Fotowoltaika Kraków
- Fotowoltaika Rzeszów

Kompleksowa obsługa od pomysłu do realizacji

Specjalizujemy się w kompleksowej obsłudze inwestycji w instalacje fotowoltaiczne. Zatroszczymy się o wszystko i zadbamy o każdy detal wykonania instalacji - Tobie zostanie tylko przyjemność jej użytkowania.