Jesteś tutaj: Fotowoltaika Białystok

Fotowoltaika Białystok

W związku z długim czasem zwrotu z fotowoltaiki oraz jeszcze dłuższym czasem przez jaki ma działać nasza instalacja, zaobserwowaliśmy wśród potencjalnych klientów wiele obaw. Podczas pierwszych rozmów są one wyczuwalne najmocniej w kwestii opłacalności fotowoltaiki. Zastanawiają się Państwo czy fotowoltaika w Białymstoku się opłaci, czy nasłonecznienie w województwie Podlaskim jest na odpowiednim poziomie oraz czy wczesna awaria nie pogrzebie założonego czasu, jaki jest potrzebny na zwrot z inwestycji.

Jako firma projektująca oraz wykonująca instalacje fotowoltaiczne z bogatym doświadczeniem postaramy się rozwiać Państwa wątpliwości.

Przede wszystkim należy zadbać o to, żeby instalacja fotowoltaiczna była projektowana oraz montowana przez doświadczone osoby posiadające niezbędne uprawnienia. Wbrew niektórym opinią, które można znaleźć w internecie, że montaż fotowoltaiki jest bardzo prosty, istnieje wiele punktów w których można zepsuć działanie instalacji. Wszystkie parametry muszą być tak dobrane by działały wydajnie nie tylko w pełnym nasłonecznieniu ale również przy nieco gorszej pogodzie.

Nasza firma wykonuje instalacje fotowoltaiczne na terenie całego kraju. Z uwagi na długi czas działania w branży fotowoltaicznej możemy pochwalić się:

zaufało nam fotowoltaika Białystok
sprawdzone rozwiązania fotowoltaika Białystok
doradztwo fotowoltaika Białystok
wymierne korzyści fotowoltaika Białystok
krótkie terminy fotowoltaika Białystok
Dużą liczbą zadowolonych klientów. Wykonaliśmy już ponad tysiąc instalacji fotowoltaicznych.
Wszystkie elementy fotowoltaiki są dobierane starannie, tak by współgrały ze sobą z wysoką wydajnością.
Projektujemy od podstaw instalację fotwoltaiczną i realizujemy punkt po punkcie aż do końcowego uruchomienia produkcji prądu.
Łączymy jakość podzespołów oraz moc i wydajność z opłacalnością ich zakupu. Tak by instalacja szybko się zwróciła.
Zatrudniając blisko 30 osób jesteśmy w stanie zaproponować krótkie terminy realizacji.

 Po podpisaniu umowy na wykonanie fotowoltaiki każdemu klientowi przysługuje pomoc w naszej firmie w obszarze:

  • Istnieje możliwość udzielenia nam pełnomocnictwa w celu zgłoszenia wniosku o wymianę licznika elektrycznego na dwubiegunowy
  • Niezbędne informacje potrzebne do zgłoszenia instalacji w programie Mój Prąd, w celu uzyskania zwrotu części kosztów związanych z instalacją
  • Pokierujemy Państwa, w którym miejscu odpisać od podatku fotowoltaikę w rocznym zeznaniu PIT
  • Pomontażowe przedstawienie wszystkich elementów instalacji wraz z uwagamii dotyczącymi bezpiecznego użytkowania.Fotowoltaika jaka cena? Zadzwoń za darmo i zapytaj: 508778300Fotowoltaika w Białymstoku?

fotowoltaika Szczecin nasłonecznienie

Białystok należący do województwa Podlaskiego leży we wschodniej części Polski. Jego nasłonecznienie nie odbiega bardzo od nasłonecznienia reszty kraju.

Dzięki temu z całą pewnością można uznać montaż fotowoltaiki za opłacalny. Nasłonecznienie województwa Podlaskiego sięga 1050 kWp, więc spokojnie wystarczy do wygenerowania w ciągu roku pełnej możliwości dowolnej instalacji fotowoltaicznej. Czy to 3kW zy 6kW czy 8kW czy 10kW.

Wedlug statystyk programu Mój Prąd opublikowanych w Maju 2023 roku, w województwie Podlaskim moc mikroinstalacji, które otrzymały dotację, wynosiła 5,1 kW. Należy pamiętać, że moc podawana jest z podziałem na tysiąc mieszkańców. Jest to jeden z niższych wyników w naszym kraju jednak pamiętać należy, że duża część prosumentów starająca się o dotacj, zwyczajnie jej nie dostaje. Poza tym są również tacy, którzy albo nie kwalifikują się do programu albo z niego nie korzystają. Tak było przy przejściu na nowe zasady. Osoby, którzy zdążyli założyć fotowoltaikę w systemie net-metering nie otrzymali dotacji z programu Mój Prąd 4.0 ponieważ warunkiem do wypłaty było przejście na system net-biling.

Centrum, Białostoczek, Sienkiewicza, Bojary, Piaski, Przydworcowe, Młodych, Antoniuk, Jaroszówka, Wygoda, Piasta I, Piasta II, Skorupy, Mickiewicza, Dojlidy, Bema, Kawaleryjskie, Nowe Miasto, Zielone Wzgórza, Starosielce, Słoneczny Stok, Leśna Dolina, Wysoki Stoczek, Dziesięciny I, Dziesięciny II, Bacieczki, Zawady, Dojlidy Górne, Bagnówka

Fotowoltaika a cień?

W dużym skrócie można napisać, że fotowoltaika produkuje prąd ze słońca. Dokładnie produkcja prądu odbywa się kiedy promień światła czyli foton dotrze do soczewki fotowoltaicznej i wytrąci się w niej elektron. Wtedy powstaje prąd stały, który płynie do falownika zmieniającego go w prąd zmienny i rozdzielający przesył na instalację wewnętrzną i zewnętrzną.

Kiedy mamy do czynienia z zacienieniem sztucznym lub naturalnym to nasza instalacja nie produkuje energii elektrycznej.

Zacienienie naturalne powstaje na skutek zachmurzenia lub zmiany pory dnia na wieczór i noc. Wówczas jak wiadomo słońce operuje po drugiej stronie kuli ziemskiej przez co żadne foton nie dociera do naszej instalacji.

Zacienieniem sztucznym jest wszystko co rzuca cień na panele fotowoltaiczne przy odpowiednim poziomie nasłonecznienia. Najczęściej dochodzi do sytuacji, w której w pewnych godzinach przed południowych lub popołudniowych komin na dachy rzuca swój cień. Czasem można spotkać się z sytuacją zbyt dużego drzewa stojącego pomiędzy promieniami słonecznymi, a naszym dachem z instalacją fotowoltaiczną.

Z zacienieniem sztucznym można sobie poradzić z naturalnym już nie. Kiedy mamy do czynienia z cieniem komina to albo przyjmujemy taki fakt do siebie i pomimo występowania cienia montujemy panele albo ustawiamy je tak, ży cień nie był rzucany w momencie maksymalnego południowego nasłonecznienia.

Z zacienieniem w postaci drzew czy słupów również można sobie poradzić bo albo drzewa przytniemy albo poprosimy zakłąd energetyczny o usunięcie słupa o ile nie jest on głównym słupem służącym do doprowadzenia prądu do naszego domu.

Zacienienie a produkcja?

Przed naturalnym zacienieniem nie da się ustrzec ale przed pojawiającym się cyklicznie w postaci wspomnianego wcześniej cienia komina już tak. Producenci paneli fotowoltaicznych opracowali specjalne urządzenia sterujące panelami o nazwie optymalizatory mocy.

Bez optymalizatorów instalacja fotowoltaiczna działa z mocą najsłabszego panelu. Czyli jeśli na jednym panelu widoczny jest cień komina i produkcja ograniczona zostaje do 60% to całą instalacja działa właśnie z taką mocą. Jest to bardzo niekorzystne z uwagi na straty w produkcji paneli, które pozostają nie zasłonięte i mogłyby produkować prąd w stu procentach.

W instalacji z optymalizatorami stosuje się tyle optymalizatorów ile jest paneli. Każdy optymalizator pilnuje pracy swojego panelu oraz zabezpieczea go przed ograniczeniami ze strony pozostałych paneli.

Dodatkową opcją jest zmiana prądu stałego na zmienny tuż pod panelem. Opcja ta eliminuje możliwość wystąpienia pożaru na skutek przegrzania się wyłączonego z produkcji prądu panelu.

Rodzaje paneli fotowoltaicznych

Na rynku dostępnych jest wiele paneli fotowoltaicznych ale tak naprawdę w instalacjach przydomowych czy nawet farmach używa się tylko jednego rodzaju. Są to panele monokrystaliczne wykonane są z czystego krzemu. Osiągają wysoką moc, sprawność oraz odporność na uszkodzenia.

Drugimi panelami są panele polikrystalicne ale w zasadzie nie spotyka się ich w nowych instalacjach. Charakteryzują się niebieską barwą i widocznymi liniami. Niestety mimo, że są nieco tańsze od monokrystalicznych to zbyt duża różnica w sprawności sprawia, że wybór ich jest nieopłacalny.

Panele cienkowarstwowe czyli panele drugiej generacji: BIPV, CIGS, CdTe, a-SI, GaAs.

To panele, które zaczynają być wykorzystywane głównie w budownictwie. Są ultracienką wartswą naklejaną lub nadrukowywaną na dodowlne elementy. Mogą przybierać dowolny kształt, być przeźroczystymi lub kolorowymi. Mają niższą sprawność ale lepiej znoszą wysokie temperatury oraz zacienienie. Póki co ich koszt jest zbyt wysoki żeby mogły być wykorzystywane w przydomowych instalacjach fotowoltaicznych.

Panele monokrystaliczne
Panele polikrystaliczne
Panele cienkowarstwowe
panel fotowoltaiczny  monokrystaliczny białystok
panel fotowoltaiczny  polikrystaliczny białystok
panel fotowoltaiczny cienkowarstwowy białystok
Pierwsza generacja paneli, sprawność wynosząca nawet 24%, moc max 560wp, wysoka wytrzymałość na uszkodzenia.
Panele polikrystalicne również należą do pierwszej generacji. Z uwagi na niską sprawność(max 18%) ich montaż jest nieopłacalny.
Druga generacja paneli. W specjalny sposób nadrukowywane/ naklejane. Póki co proces produkcji jest zbyt drogi.


Produkcja prądu w:

Fotowoltaika Białystok Fotowoltaika Suwałki Fotowoltaika Łomża Fotowoltaika Augustów Fotowoltaika Bielsk Podlaski Fotowoltaika Grajewo Fotowoltaika Zambrów Fotowoltaika Hajnówka Fotowoltaika Sokółka Fotowoltaika Łapy Fotowoltaika Siemiatycze Fotowoltaika Wasilków Fotowoltaika Kolno Fotowoltaika Mońki Fotowoltaika Wysokie Mazowieckie Fotowoltaika Czarna Białostocka Fotowoltaika Choroszcz Fotowoltaika Dąbrowa Białostocka Fotowoltaika Sejny Fotowoltaika Ciechanowiec Fotowoltaika Supraśl Fotowoltaika Brańsk Fotowoltaika Szczuczyn Fotowoltaika Michałowo Fotowoltaika Knyszyn Fotowoltaika Zabłudów Fotowoltaika Czyżew Fotowoltaika Krynki Fotowoltaika Nowogród Fotowoltaika Lipsk Fotowoltaika Suchowola Fotowoltaika Stawiski Fotowoltaika Szepietowo Fotowoltaika Tykocin Fotowoltaika Drohiczyn Fotowoltaika Goniądz Fotowoltaika Jedwabne Fotowoltaika Rajgród Fotowoltaika Kleszczele Fotowoltaika Suraż

Fotowoltaika w Twoim mieście

Z powodzeniem realizujemy instalacje fotowoltaiczne na terenie całej Polski. Moc przyłączeniowa wykonanej przez nas fotowoltaiki, przekroczyła już 50 MWh.
W naszej ofercie znajdzą Państwo zarówno małe instalacje fotowoltaiczne(2 kWp - 10kWp) jak i farmy.
Na wyposażeniu posiadamy kafar, dzięki któremu łatwo i szybko możemy zamontować fotowoltaikę na gruncie lub wykonać farmy fotowoltaiczne o dowolnej mocy.

- Fotowoltaika Szczecin
- Fotowoltaika Gdańsk
- Fotowoltaika Olsztyn
- Fotowoltaika Gorzów Wielkopolski
- Fotowoltaika Poznań
- Fotowoltaika Bydgoszcz
- Fotowoltaika Warszawa
- Fotowoltaika Białystok
- Fotowoltaika Zielona Góra
- Fotowoltaika Łódź
- Fotowoltaika Wrocław
- Fotowoltaika Opole
- Fotowoltaika Kielce
- Fotowoltaika Lublin
- Fotowoltaika Katowice
- Fotowoltaika Kraków
- Fotowoltaika Rzeszów

Kompleksowa obsługa od pomysłu do realizacji

Specjalizujemy się w kompleksowej obsłudze inwestycji w instalacje fotowoltaiczne. Zatroszczymy się o wszystko i zadbamy o każdy detal wykonania instalacji - Tobie zostanie tylko przyjemność jej użytkowania.