Fotowoltaika Gorzów Wielkopolski
Wybór firmy planującej instalację fotowoltaiczną oraz w późniejszm terminie ją wykonującą jest bardzo istotny. Dobrze zaplanowana instalacja powinna działać bez zarzutu nawet dwadzieścia lat. Decydując się na inwestycję długoterminową powinniście Państwo mieć pewność, że instalacja fotowoltaiczna zostanie wykonana z największą starannością, a jej paramtetry dobrane tak by zaspokajała bierzące zużycie energii elektrycznej oraz przyszłe, powiększone o ewentualny spadek wydajności paneli.
Nasza firma wykonywała już instalacje fotowoltaiczne w Gorzowie Wielkopolskim oraz okolicach. Zadowoleni klienci polecają nas swoim znajomym. Doceniają nas w szczególności za:
Dodatkowo możecie Państwo liczyć na:
- Reprezentowanie Państwa w zakłądzie energetycznym, w celu wymiany licznika na dwukierunkowy
- Istotne wskazówki dotyczące zgłoszenia do programu Mój Prąd, w celu uzyskania zwrotu części kosztów poniesionych na instalację fotowoltaiki
- Instruktaż o wpisaniu kosztów fotowoltaiki jako ulga termomodernizacyjna
- Dokłady przedstawienie instalacji fotowoltaicznej oraz wskazówkami jak zapewnić jej bezpieczną pracę.
Fotowoltaika off-grid? on-grid? hybrid? Zadzwoń i zapytaj o najkorzystniejszą opcję: 508778300
Fotowoltaika w Gorzowie Wielkopolskim?
Choć województwo Lubuskie, którego stolicą jest Gorzów Wielkopolski, nie należy do najmocniej nasłonecznionych regionów Polski to nadal jest w strefie, w której instalacja fotowoltaiki się opłaca. Ogólnie Polska jest krajem, w którym fotowoltaika pod względem nasłonecznienia jest opłacalną inwestycją.
Według statystyk programu Mój Prąd, w województwie Lubuskim moc mikroinstalacji fotowoltaicznych wynosiła 7,4 kW podzielona przez tysiąc mieszkańców. Jest to dosyć wysoki wynik w skali kraju. Co ciekawe wyższy od bardziej nasłonecznionego województwa dolnośląskiego, z którym sąsiaduje od strony południowej.
Należy pamiętać, że powyższe statystyki są budowane w oparciu o mikroinstalacje, ktre uzyskały dotację z programu Mój Prąd. Jakaś pula osób nie wnioskowała o nią, a jeszcze część wniosków została odrzucona.
Nasza firma wykonuje instalacje fotowoltaiczne na terenie województwa Lubuskiego. Z uwagi na wielkość miasta jakim jest Gorzów Wielkopolski, to właśnie w nim wykonaliśmy najwięcej instalacji fotowoltaicznych. Obsługujemy wszystkie dzielnice i osiedla:
Baczyna, Chróścik, Chwalęcice, Janice, Karmin, Małąszyn, Nowy Dwór, os. Chemik, os. Dolinki, os. Staszica, Piaski,Siedlce, Śródmieście, Wieprzyce, Zakanale, Zieleniec
Fotowoltaika mikroinwertery?
Inwerter to inaczej falownik, który odbiera z całej instalacji fotowoltaicznej prąd stały i zamienia go w prąd zmienny. Inwerter może być jedno fazowy lub trójfazowy. Jego dodatkowym zadaniem jest nadzór nad napięciami w sieci i wyłączenie się w przypadku zbyt wysokiej wartości. Falownik również daje nam dostęp do logów ze swojej pracy oraz udostępnia monitoring produkcji prądu.
Zapewne wiadomo, że fotowoltaika produkuje energię elektryczną z promieni słonecznych. Tylko wtedy kiedy foton dociera do soczewki fotowoltaicznej następuje wytrącenie elektronu i produkcja prądu. Kiedy panele są zacienione to albo produkcja jest zatrzymana albo ograniczona.
Tu doszliśmy do istotnego punktu, w którym należy wyjaśnić jeszcze jedną bardzo ważną kwestię. Otóż instalacja fotowoltaiczna działa z mocą najsłabszego panelu. Można to wytłumaczyć tak, że panele za swoją wydajność odpowiadają solidarnie. Czyli w momencie, w którym posiadamy np. dziesięć paneli od strony południowej i jeden z nich jest zacieniony w 30% np. przez komin, to cała instalacja fotowoltaiczna działa z mocą obniżoną o 30%.
Zapewne wiele osób w tym momencie wyrazi swoje niezrozumienie i niezadowolenie z takiej sytuacji i słusznie. Jest to krzywdzące dla pozostałych paneli oraz samego prosumenta.
Żeby wyeliminować ograniczenia producenci podzespołów fotowoltaicznych wymyślili mikroinwertery czyli optymalizatory mocy, które są montowane bezpośrednio pod panelami. Mikroinwerter można powiedzieć, że jest to malutki inwerter ale o ograniczonym działaniu.
Po pierwsze, mikroinwerter zmienia już pod samym panelem prąd stał w zmienny i wysyła go do inwertera głównego. Do tego dochodzi najważniejsza kwestia czyli nadzór i wykorzystanie faktycznej produkcji prądu danego panelu. Jeśli jest on lekko zacieniony to produkuje tyle prądu ile może nie wpływając negatywnie na pozostałą część fotowoltaiki.
Mikroinwerter odciąża nieco falownik główny, dzięki temu instalacje z mikroinwerterami charakteryzują się dłuższą żywotnością. Są również bezpieczniejsze z uwagi na płynący w kablach po dachu prąd zmienny, a nie stały. Jak wiadomo prąd stał lubi iskrzeć i może być powodem pożarów. Optymalizatory mocy wyłączając poszczególne panele nie pozwalają im się przegrzać, a to znowu przekłada się na przedłużenie żywotności paneli fotowoltaicznych.
Szacuje się, że instalacje fotowoltaiczne wyposażone w mikroinwertery, w ciągu roku potrafią wyprodukować nawet 40% więcej energii elektrycznej niż zwykłe instalacje.
Minusem na pewno jest fakt, że mikroinwertery są zlokalizowane tuż pod panelami przez co są narażone na warunki atmosferyczne. To jedyne czynniki, które realnie mogą się przyczynić do zepsucia się samego optymalizatora.
Które panele fotowoltaiczne wybrać
Branża fotowoltaiczna nieustannie się rozwija. Producenci opracowują coraz to nowsze rozwiązania oraz dopracowują, te które na dobre zdążyły się przyjąć na rynku. Wytrzymałość, wydajność oraz moc paneli zmienia się z tygodnia na tydzień. My dzielimy całość rodzajów paneli na te, które były poplarne, teraz są oraz mają szansę się stać powszechnie stosowanymi.
Zaczynając chronologicznie od najstarszych, należy napisać o panelach polikrystalicznych. Są to panele, które lata świetności mają za sobą. Z uwagi na ich duże wymiary oraz małą wydajność, obecnie nie są stosowane w instalacjach fotowoltaicnych.
Drugim rodzajem są najpopularniejsze obecnie panele monokrystaliczne. Charakteryzują się wysoką wydajnością bo aż 18-24%, a do tego mają wysoką moc przy zachowaniu stosunkowo małych rozmiarów. Ich moc oscyluje w granicach 500 watopików. Wytrzymałość na warunki atmosferyczne jest na wysokim poziomie co sprawia, że ten rodzaj paneli praktycznie zalał rynek.
Ostatnim rodzajem są panele cienkowarstwowe. Są elastyczne i ultracienkie. Mogą przybierać dowolny kształt i być zastosowanymi na dowolnym materiale. W odróżnieniu do dwóch poprzednich rodzajów paneli, do ich zamontowania nie stosuje się żadnych profili tylko nadrukowywuje się je lub w specjalny sposób nakleja na dowolnych materiałach. Niestety ich wydajność nie powala i z uwagii na obniżenie kosztów produkcji jednej wato godziny za sprawą taniejących paneli monokrystalicznych, ich produkcja jest zbyt droga. Technologowie mają nadzieję na obniżenie kosztów produkcji oraz zwiększenie wydajności ale uzyskanie satysfakcjonującego poziomu raczej jest małoprawdopodobne.
Pomiar i dojazd w obszarze:
Fotowoltaika Zielona Góra Fotowoltaika Gorzów Wielkopolski Fotowoltaika Nowa Sól Fotowoltaika Żary Fotowoltaika Żagań Fotowoltaika Świebodzin Fotowoltaika Kostrzyn nad Odrą Fotowoltaika Międzyrzecz Fotowoltaika Słubice Fotowoltaika Gubin Fotowoltaika Sulechów Fotowoltaika Wschowa Fotowoltaika Lubsko Fotowoltaika Szprotawa Fotowoltaika Krosno Odrzańskie Fotowoltaika Sulęcin Fotowoltaika Strzelce Krajeńskie Fotowoltaika Drezdenko Fotowoltaika Skwierzyna Fotowoltaika Kożuchów Fotowoltaika Witnica Fotowoltaika Rzepin Fotowoltaika Zbąszynek Fotowoltaika Nowogród Bobrzański Fotowoltaika Sława Fotowoltaika Jasień Fotowoltaika Bytom Odrzański Fotowoltaika Ośno Lubuskie Fotowoltaika Babimost Fotowoltaika Czerwieńsk Fotowoltaika Kargowa Fotowoltaika Iłowa Fotowoltaika Małomice Fotowoltaika Dobiegniew Fotowoltaika Gozdnica Fotowoltaika Cybinka
Fotowoltaika Nowe Miasteczko Fotowoltaika Torzym Fotowoltaika Łęknica Fotowoltaika Trzciel Fotowoltaika Lubniewice Fotowoltaika Otyń Fotowoltaika Szlichtyngowa