Jesteś tutaj: Fotowoltaika Rzeszów

Fotowoltaika Rzeszów

Dlaczego w Rzeszowice do montażu instalacji fotowoltaicznej warto wybrać naszą firmę? GoPV wyróżnia przede wszystkim:

zaufało nam fotowoltaika rzeszów
sprawdzone rozwiązania fotowoltaika rzeszów
doradztwo fotowoltaika rzeszow
wymierne korzyści fotowoltaika rzeszow
krótkie terminy fotowoltaika rzeszow
Przeszło tysiąc zadowolonych klientów, u których wykonaliśmy fotowoltaikę.
Wybieramy tylko sprawdzone rozwiązania.
Obsługa full serwis. Od doradztwa po wykonanie fotowoltaiki. Niczym się nie martwisz!
Dzięki dopasowanej mikroinstalacji do potrzeb prosumenta, zwrot z inwestycji jest szybki.
Posiadamy pięć oddzielnych brygad, dzięki temu mamy szybkie terminy realizacji.

Oprócz powyższego GoPV oferuje:

  • Wsparcie przy formalnościach z urzędem energetycznym
  • Wsparcie w ubieganiu się o dotację z programu "Mój Prąd"
  • Instruktach jak w prosty sposób odliczyć cenę fotowoltaiki od podatku w zeznaniu podatkowym PIT
  • Niezbędne informacje do prawidłowego i bezpiecznego korzystania z fotowoltaikiNie czekaj! Zacznij płacić mniej! Zadzwoń TERAZ: 508778300Czy fotowoltaika w Rzeszowie się opłaci?

fotowoltaika Szczecin nasłonecznienieRzeszów położony w południowo-wschodniej Polsce zamieszkuje prawie dwieście tysięcy osób.

Jak widać na mapie obok, przedstawiającej nasłonecznienie Polski. Rzeszów jest jednym z nielicznych najbardziej nasłonecznionym województwem w kraju.

Instalacje fotowoltaiczne w Rzeszowice są bardzo popularne. Nasza firma często dokonuje montażu i przyłącza nowej fotowoltaiki. Obsługujemy wszystkie osiedla i dzielnice: Śródmieście, Pułaskiego, Gen. Grota Roweckiego, Piastów, Gen. Dąbrowskiego, Staroniwa, Kmity, Gen. Andersa, Staromieście, 1000-lecia, Pobitno, Mieszka I, Nowe Miasto, Wilkowyja, Słocina, Zalesie, Przybyszówka, Baranówka, Króla Stanisława Augusta, Paderewskiego, Drabiniaka, Krakowska - Południe, Kotuli, Załęże, Zwięczyca, Biała, Miłocin, Budziwój, Bzianka, Matysówka, Zawiszy Czarnego, Pogwizdów Nowy.

Zgodnie z danymi jakie udostępnia program Czyste Powietrze, moc mikroinstalacji fotowoltaicznych wynosił 8.1 kW na tysiąc mieszkańców.

Fotowoltaika obniży rachunki za prąd

Mikroinstalacja fotowoltaiczna powinna być dobrana z odpowiednim zapasem mocy. Do zapasu należy zaliczyć nie tylko spadek wydajności paneli ale również zwiększenie zapotrzebowania na prąd. Często dochodzi do sytuacji, w której prosumęci mają dobraną moc prawie idealnie pokrywającą ich zapotrzebowanie i zaczynają zwiększać zużcie poprzez przełączanie ogrzewania wody użytkowej na prąd, zakup klimatyzacji itp.

Pamiętając o powyższych czynnikach nasi konsultanci dobiorą moc mikroinstalacji fotowoltaicznej, tak by pokryła z nawiązką ewentualne zwiększenie zapotrzebowania na energię elektryczną. W Rzeszowie słońce bardzo ostro operuje i mikroinstalacje sprawdzają się doskonale.

Jakie panele do fotowoltaiki

W zasadzie na rynku paneli fotowoltaicznych nie tylko w Rzeszowie ale i całej Polsce lub nawet świecie, królują panele monokrystaliczne. Te zbudowane z czystego krzemu nazywane są panelami premium. Wszystko za sprawą swojej wysokiej wytrzymałości oraz dużej wydajności, oscylującej w granicach 18-24%. Ich wysoka wydajność sprawia, że mogą mieć mniejsze wymiary niż pozostałe panele tj. polikrystaliczne(których już praktycznie się nie montuje) oraz cienkowarstwowe(które są na tyle nowe, że jeszce nie przyjęły się na masowym rynku).

Najpopularniejsze panele fotowoltaiczne

Panele monokrystaliczne
Panele polikrystaliczne
Panele cienkowarstwowe
panel fotowoltaiczny  monokrystaliczny Rzeszów
panel fotowoltaiczny  polikrystaliczny Rzeszów
panel fotowoltaiczny  cienkowarstwowy Rzeszów
J.w. najpopularniejszy panel za sprawą wysokiej wydajności mieszczącej się w granicach 18-24%. Jeżeli dołożymy do powyższej zalety bardzo wysoką wytrzymałość to już wiemy z jakiego powodu instalatorzy praktycznie w 100% wybierają właśnie te panele.
Starsza technologia wyparta przez nowsze panele monokrystaliczne. Były duże, a ich sprawność oscylowałą między 15-18% więć w porównaniu z panelami mono wypadają bardzo słabo w zestawieniu.
Jedna z najnowszych technologii. Identyfikuje się niezwykle cienką warstwą (0,001 - 0,08 mm). Jest elastyczny i można go nanosić na dowolny materiał.

Fotowoltaika, a zacienienie

Jak zapewne wszystkim wiadomo, fotowoltaika produkuje prąd ze słońca. Tak więc promienie słoneczne muszą bez trudu docierać do paneli fotowoltaicznych. Problemem jest coś co stoi pomiędzy promieniami słonecznymi, a panelami i rzuca na nie swój cień. Wówczas panel nie jest w stanie produkować prądu, a co więcej może się przegrzać lub całkowicie zepsuć. Jak na razie dostępne są dwa rozwiązania chroniące nasze panele przed przegrzaniem oraz utratą możliwości produkcji prądu lub nawet uniemożliwienia produkcji. Są to diody baypass oraz optymalizatory mocy.

Pierwsze z rozwiązań czyli diody, choć wydają się dobrym rozwiązaniem niestety są bardzo zawodne i nie do końca poprawiają wydajność naszej instalacji. Jak było wspomniane wcześniej aby panele mogły produkować prąd muszą bez strat mieć dostęp do promieni słonecznych. Kiedy następuje zacienienie dowolnego panelu lub jego części, to przy standardowych parametrach instalacji strata dotyka całą instalację. Czyli jeżeli jeden panel jest w połowie zacieniony to reszta działa tylko z połową mocy. Diody baypass dzielą panel na trzy części i potrafią odłączyć te części, które są zacienione. To sprawia, że instalacja dalej działą wydajnie, a panel jest po części zabezpieczony przed przegrzaniem. Niestety samo regularne zacienienie sprawia, że diody się psują i w końcu cały panel należy wymienić.

Optymalizator fotowoltaiczny

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest optymalizator mocy. To stosunkowo małe urządzenie, które się podłącza do powierzchni panelu. W wielkim skrócie można napisać, że optymalizator zabezpiecza panel i współpracuje z inwerterem. Wyróżniamy trzech producentów optymalizatorów: Solar Edge, Huawei oraz Tigo.

Pierwszą zaletą optymalizatorów jest możliwość ograniczenia skutków pożaru. Prąd produkowany przez panel jest prądem stałym, który bardzo iskrzy i może spowodować pożar. Taki właśnie prąd, płynie kablami do inwertera, który zamienia go w prąd zmienny. Kiedy mamy do czynienia z pożarem, wyłączenie inwertera nie sprawi, że prąd stały w kablach przestanie płynąć. Nadal będzie iskrzeć i może dojść do zapalenia. Optymalizator w razie problemów wyłącza produkcję prądu danego panelu.

Do powyższego należy doliczyć jeszce jeden argument, za sprawą którego warto wybrać optymalizatory mocy do swojej instalacji fotowoltaicznej. To podniesienie wydajności nawet o 40%. Dzieje się tak ponieważ optymalizator pilnuje, żeby panel inne panele nie ograniczały jego mocy oraz żeby sam panel nie ograniczał innych. Przy całkowitym zacienieniu optymalizator wyłączy panel i oszczędzi tym samym diodę baypass, a przy częściowym nie pozwoli na obniżenie wydajności ogułu.

Optymalizatory to bardzo korzystne rozwiązanie pomagające również w namierzeniu uszkodzonego panelu. Wystarczy w monitoringu zobaczyć, który panel nie produkuje lub produkuje znacząco mniej prądu i zweryfikować jego zacienieni. Jeśli nie jest zacieniony to można mniemać, że nastąpiła jego awaria.

Gdzie montujemy fotowoltaikę?

Fotowoltaika Baranów Sandomierski Fotowoltaika Błażowa Fotowoltaika Boguchwała Fotowoltaika Brzostek Fotowoltaika Brzozów Fotowoltaika Cieszanów Fotowoltaika Dębica Fotowoltaika Dubiecko Fotowoltaika Dukla Fotowoltaika Dynów Fotowoltaika Głogów Małopolski Fotowoltaika Iwonicz-Zdrój Fotowoltaika Jarosław Fotowoltaika Jasło Fotowoltaika Jedlicze Fotowoltaika Kańczuga Fotowoltaika Kolbuszowa Fotowoltaika Kołaczyce Fotowoltaika Krosno Fotowoltaika Lesko
Fotowoltaika Leżajsk Fotowoltaika Lubaczów Fotowoltaika Łańcut Fotowoltaika Mielec Fotowoltaika Narol Fotowoltaika Nisko Fotowoltaika Nowa Dęba Fotowoltaika Nowa Sarzyna Fotowoltaika Oleszyce Fotowoltaika Pilzno Fotowoltaika Pruchnik
Fotowoltaika Przecław Fotowoltaika Przemyśl Fotowoltaika Przeworsk Fotowoltaika Radomyśl Wielki Fotowoltaika Radymno Fotowoltaika Ropczyce Fotowoltaika Rudnik nad Sanem Fotowoltaika Rymanów Fotowoltaika Rzeszów Fotowoltaika Sanok Fotowoltaika Sędziszów Małopolski Fotowoltaika Sieniawa Fotowoltaika Sokołów Małopolski Fotowoltaika Stalowa Wola Fotowoltaika Strzyżów Fotowoltaika Tarnobrzeg Fotowoltaika Tyczyn Fotowoltaika Ulanów Fotowoltaika Ustrzyki Dolne Fotowoltaika Zagórz Fotowoltaika Zaklików

Fotowoltaika Rzeszów firmy

Zapraszamy do naszej firmy zlokalizowanej w mieście Rzeszów w celu omówienia szczegółów Państwa instalacji. Pracownicy naszej firmy, razem z Państwem ustalą jakie jest zapotrzebowanie na moc instalacji fotowoltaicznej oraz zaproponują komponenty fotowoltaiczne spełniające wysokie kryteria przy zachowaniu odpowiedniego progu, z nastawieniem na szybki zwrot z inwestycji. W Rzeszowie w siedzibie naszej firmy odpowiemy na wszelkie pytania, a także zaprezentujemy rozwiązania, z które montujemy wiele lat i świetnie się sprawdzają. Istotą dobrze dobranej instalacji jest określenie odpowiedniego zapotrzebowania na energię elektryczną biorąc pod uwagę przyszłe zwiększenie go oraz powolny spadek wydajności paneli fotowoltaicznych. Nie wszystkie firmy o tym informują!

Fotowoltaika Rzeszów montaż

Montaż fotowoltaiki na terenie Rzeszowa odbywa się przez ekipę podlęgłą beżpośrednio pod naszą firmę. Innymi słowy, montaż jest dokonywany przez naszych pracowników. Dzięki temu wiemy, że panele fotowoltaiczne wraz z komponentami są zamontowane zgodnie ze sztuką, przez co możemy udzielić długiej gwarancji na swój montaż.

Na spotkaniu z klientem podczas wyceny ustalamy czy montaż fotowoltaiki ma się odbyć na dachu czy na gruncie. Ma to swoje odzwierciedlenie w ogólnym koszcie mikroinstalacji. Te montowane na gruncie są tańsze.

Fotowoltaika Rzeszów opinie

Nasza firma wykonała już ponad tysiąc instalacji fotowoltaicznych na terenie całego kraju w tym dużą część właśnie w Rzeszowie. Nasi klienci wystawiają nam pozytywne opinie oraz rekomendują naszą firmę swoim znajomym. Bardzo cenimy opinie i zadowolenie klientów, dlatego cieszy nas każdy zadowolony klient. 

Fotowoltaika Rzeszów przemysłowa

Nasza firma GoPV fotowoltaika dokonuje również montażu fotowoltaiki przemysłowej. Najczęściej na dachach hal produkcyjnych oraz w przybiurowych ogrodach na gruncie. Przemysłowa fotowoltaika zazwyczaj jest o większej mocy niż przydomowe mikroinstalacje. Jej moc oscyluje w przedziale od 15 do 45KW. Przemysł zużywa duże ilości prądu i właśnie dzięki fotowoltaice może znacząco obniżyć koszty prosperowania przedsiębiorstwa.

Fotowoltaika Rzeszów producent

W Rzeszowie jest sporo producentów fotowoltaiki lub jej komponentów. W Rzeszowie jest również fotowoltaiczna firma posiadająca bardzo rozwinięte zaplecze badawcze i produkująca swoje panele fotowoltaiczne.

Fotowoltaika w Twoim mieście

Z powodzeniem realizujemy instalacje fotowoltaiczne na terenie całej Polski. Moc przyłączeniowa wykonanej przez nas fotowoltaiki, przekroczyła już 50 MWh.
W naszej ofercie znajdzą Państwo zarówno małe instalacje fotowoltaiczne(2 kWp - 10kWp) jak i farmy.
Na wyposażeniu posiadamy kafar, dzięki któremu łatwo i szybko możemy zamontować fotowoltaikę na gruncie lub wykonać farmy fotowoltaiczne o dowolnej mocy.

- Fotowoltaika Szczecin
- Fotowoltaika Gdańsk
- Fotowoltaika Olsztyn
- Fotowoltaika Gorzów Wielkopolski
- Fotowoltaika Poznań
- Fotowoltaika Bydgoszcz
- Fotowoltaika Warszawa
- Fotowoltaika Białystok
- Fotowoltaika Zielona Góra
- Fotowoltaika Łódź
- Fotowoltaika Wrocław
- Fotowoltaika Opole
- Fotowoltaika Kielce
- Fotowoltaika Lublin
- Fotowoltaika Katowice
- Fotowoltaika Kraków
- Fotowoltaika Rzeszów

Kompleksowa obsługa od pomysłu do realizacji

Specjalizujemy się w kompleksowej obsłudze inwestycji w instalacje fotowoltaiczne. Zatroszczymy się o wszystko i zadbamy o każdy detal wykonania instalacji - Tobie zostanie tylko przyjemność jej użytkowania.