Jesteś tutaj: Fotowoltaika Gdańsk

Fotowoltaika Gdańsk

Obserwując liczne wpisy w sieci pod tytułem "Fotowoltaika jaka firma", chcielibyśmy na wstępie w kilku zdaniach nakreślić na co zwracają nasi klienci uwagę i co naszym zdaniem powinno się liczyć przy wyborze firmy do montażu instalacji fotowoltaicznej. W pierwszej kolejności doświadczenie, ono jest ważne ponieważ wtedy macie Pewność dobrze zaplanowanej instalacji. W drugiej kolejności liczba pracowników oraz wyposażenie. Jak zapewne wiadomo nic nikomu z fachowca jeśli co chwile musi jeździć do sklepu po wiertło, śróbkę itp. Trzy do pięciu osób to optymalny skłąd na montaż fotowoltaiki. Wtedy praca idzie szybko i sprawnie. Każdy wie za co odpowiada i ewentualnie pomaga drugiemu. Przy spełnionych powyższych warunkach montaż idzie błyskawicznie. 

Chcialibyśmy zaprosić klientów z Gdańska oraz jego okolic do podjęcia współpracy z naszą firmą. Na tle konkurencji cechuje nas:

zaufało nam fotowoltaika Gdańsk
sprawdzone rozwiązania fotowoltaika Gdańsk
doradztwo fotowoltaika Gdańsk
wymierne korzyści fotowoltaika Gdańsk
krótkie terminy fotowoltaika Gdańsk
Nasze doświadczenie to ponad sześć lat i przeszło tysiąc zrealizowanych instalacji fotowoltaicznych.
Starannie dobieramy podzespoły fotowoltaiki, tak by mieć gwarancję że żadne z nich nie będzie przysłowiowym najsłabszym ogniwiem instalacji.
Nasza firma zrealizuje instalację od projektu do końcowego oddania bez względu na wielkość mocy.
Starannie zaprojektowana fotowoltaika szybko pozwoli cieszyć się zyskami.
Wszystko załatwimy - oszczędzicie czas! Żadnego biegania po urzędach i zakłądach energetycznych.

 Po zamontowaniu fotowoltaiki kontakt z naszą firmą się nie urywa. Najczęściej spotykamy się z prośbami w zakresie:

  • Jeśli zakład energetyczny nie zezwala na wymianę licznika przed zamontowaniem instalacji, pomagamy lub występujemy w Państwa imieniu po dokonaniu montażu.
  • Służymy pomocą w zakresie zgłoszenia Państwa instalacji do programu Mój Prąd
  • Wyjaśnimy, w którym miejscu wpisać montaż fotowoltaiki, w celu otrzymania zwrotu z podatku
  • Po instalacji na miejscu u klienta objaśnimy elemnty siecie wraz z zabezpieczeniami oraz pozostaniemy w kontakcie telefonicznym w celu wyjaśnienia późniejszych ewentualnych wątpliwości.Fotowoltaika 3 kW, 5 kW 8 kW czy 10kW? Pomożemy dobrać odpowiednią moc: 508778300Fotowoltaika w Gdańsku?

fotowoltaika Szczecin nasłonecznienie Z okolic pomorza docierają do nas często pytania w postacji "Fotowoltaika czy waitrak". Klienci zadający to pytanie argumentują go tym, że nad morzem bardzo często wieje. Nie zagłębiamy się w porównanie opłacalności wiatraka względem fotowoltaiki jednak musimy podkreślić, że na fotowoltaikę klienci nie potrzebują tak wielu zgód urzędowych, opini oraz miejsca na samą instalację. Fotowoltaika z powodzeniem jest montowana na dachu bo jest stosunkowo lekka. Jeśli chodzi o nasłonecznienie to przyglądając się całemu pomorzu, Gdańsk jeszcze mieści się w strefie podwyższonego nasłonecznienia. Oczywiście nasłonecznienie to nie jest tak wielkie jak na południu czy we wschodniej części kraju ale nadal jest na wystarczającym poziomie. Z czystym sumieniem możemy polecić instalacje fotowoltaiczną w Gdańsku oraz jego sądziednich regionach.

Według statystyk prowadzonym i udostępnianym przez program Mój Prąd, w województwie Pomorskim, którego stolicą jest Gdańsk, moc zainstalowanej fotowoltaiki wynosiła 5,6 kW. Należy pamiętać, że jest to moc płynąca z mikroinstalacji tylko i wyłącznie zgłoszonych i dopuszczonych do wypłacenia dotacji w owym programie. Moc jest obliczana w przeliczeniu na tysiąc mieszkańców.

Jako firma GoPV prowadziliśmy montaż instalacji fotowoltaicznej na ternie Gdańska w dzielnicach:

Aniołki, Brętowo, Brzeźno, Chełm, Jasień, Kokoszki, Krakowiec-Górki Zachodnie, Letnica, Matarnia, Młyniska, Nowy Port, Oliwa, Olszyna, Orunia Górna - Gdańsk Południe, Orunia -Św. Wojciech -Lipce, Osowa, Piecki - Migowo, Przymorze Małe, Przymorze Wielkie, Rudniki, Siedlce, Stogi, Strzyża, Suchanino, Śródmieście, Ujeścisko - Łostowice, VII Dwór, Wrzeszcz Dolny, Wrzeszcz Górny, Wyspa Sobieszewska, Wzgórze Mickiewicza, Zaspa Młyniec, Zaspa Rozstaje, Żabianka - Wejhera - Jelit. Tysiąc.

Fotowoltaika jak dobrać moc?

Każdy klient wiąże inne nadzieje związane z fotowoltaiką. Jedni chcą tylko wesprzeć domowy budżet poprzez montaż fotowoltaiki, a inni liczą na stuprocentowe zredukowanie rachunków za prąd.

Dobór mocy w przypadku wspomożenia budżetu domowego poprzez instalacje fotowoltaiczną jest prosty. Najczęściej wyznacznikiem decydującym jest budżet. Czyli to ile dany klient jest w stanie przeznaczyć na instalację. Drugim czynnikiem jest wielkość aktualnego zapotrzebowania na energię elektryczną. Jeśli np. roczne zapotrzebowanie sięga 4KW to można pokusić się o najsłabszą instalację w postaci 3 lub 4KW. Wówczas niewielkim kosztem będziemy mieć pewność zaoszczędzenie minimum połowy w rocznym zużyciu energii elektrycznej, a przy sprzyjających okolicznościach, biorąc pod uwagę nowy system rozliczenia czyli net-biling oszczędności mogą sięgnąć nawet 70%.

Dla klientów chcących zredukować całkowicie zapotrzebowanie na prąd, wyliczenia należy przeprowadzić nieco inaczej. Po określeniu rocznego zapotrzebowania na energię elektryczną gospodarstwa domowego, musimy dodać do niej około 40% z tytułu różnic w cenie sprzedaży energii, a zakupu oraz 10-25% na przyszłe zwiększenie zapotrzebowania na prąd.

Jak wiadomo po montażu instalacji fotowoltaicznej, klienci często włączają do prądu co się tylko da. Nie zważają na to czy potrzebują włączonych urządzeń jak telewizor, radio, światło czy nie to one ciągle pracują. Do tego dochodzi montaż klimatyzacji lub ewentualne przepięcie ogrzewania wody użytkowej na prąd.

W przypadku kiedy moc instalacji fotowoltaicznej nie brał pod uwagę zwiększenia zapotrzebowania na prąd, po okresie rozliczeniowym czyli po roku takie osoby są zdziwione, faktem że muszą zapłacić rachunek za prąd.

Jeśli do korzystania z energii elektrycznej podejdziemy z rozsądkiem i przede wszystkim mając na uwadze moc zainstalowanej fotowoltaiki, to po otrzymaniu rachunku za energię elektryczną nikt nie będzie zdziwiony lub przerażony;-)

Wybór paneli fotowoltaicznych:

Dla wielu klientów trudnym wyborem jest dobór satyswakcjonującyh paneli fotowoltaicznych. Uspokajamy, że nie jest on taki straszny jak się wydaje. Na wstępie należy zwrócić swoją uwagę w kierunku paneli monokrystalicznych. Są one wszechobecne na rynku i trudno wybrać jakieś inne. Drugim etapem wyboru paneli jest wybór producenta oraz moc. Przy wyborze producenta należy kierować się tym czy firma ma szansę istnieć po dwunastu czy dwudziestu latach. Ważne jest to z uwagii na gwarację jakiej udziela producent na swoje panele. Często gwarancja prduktowa udzielana jest na 12 lat, natomiast producent gwarantuje, że wydajność panelu nie spadnie poniżej 82% w ciągu osiemnastu lat. Teoretycznie zapis taki uprawnia do działań gwarancyjnych nawet po siedemnastu latach w momencie kiedy wydajność panelu będzie niższa.

Moc panelu w zasadzie określa to jak wiele ich będziemy potrzebować do montażu na dachu. Im większa moc tym mniej miejsca zajmie nasza instalacja na dachu.

Na rynku są dostępne choć już w bardzo ograniczonej ilości panele polikrystaliczne ale montaż ich się nie opłaca z uwagii na niską wydajność: 15-18%.

Panele cienkowarstwowe przez niektórych okrzyknięte przyszłością fotowoltaicznych ogniw niestety okazały się nieopłacalne. Stało się tak głównie w roku 2015-tym kiedy drastycznie spadła produkcja typowych paneli krzemowych. Kiedy koszt uzyskania jednostki elektrycznej z panelu krzemowego spadł poniżej pięciu dolarów, nikt już nie wierzył w opłacalność paneli cienkowarstwowych. I choć ich zalety w postaci dowolnych kształtów, niskiej wagi, odporności na przegrzanie się i lepsze radzenie sobie w zachmurzone dni są niewątpliwie atutami to ich niska sprawność i duży koszt produkcji sprawiły, że technologia się nie upowszechniła. Być może producenci udoskonalą jąoraz rozpowszechnią tak by cena została znacząco obniżona ale póki co to nadal nadzieje aniżeli fakty.

Panele monokrystaliczne
Panele polikrystaliczne
Panele cienkowarstwowe
panel fotowoltaiczny  monokrystaliczny gdańsk
panel fotowoltaiczny  polikrystaliczny gdańsk
panel fotowoltaiczny cienkowarstwowy gdańsk
Aktualnie używany w każdej mikroinstalacji czy farmie. Wydajność 18-24%. Duża wytrzymałość, małe wymiary!
Brak wzięcia przez niską wydajność: 15-18%. Duży rozmiar, mało opłacalne.
Są szanse, że zastopią monokrystaliczne panele. Jak tylko produkcja się upowszechni i stanieje.


Fotowoltaika czy się opłaca?

Jeśli jeszcze zastanawiacie się Państwo czy instalacja fotowoltaiczna jest opłacalna to chcielibyśmy podkreślić, że z dostepnych obecnie na rynku sposobów wytwarzania prądu w gospodarstwach domowych, fotowoltaika jest opłacalna i powinni ją wybierać wszyscy, którzy pragną przyczynić się do ochrony klimatu. Jednak, żeby nie przeszacować inwestycji w fotowoltaikę należy mieć na uwadze swoje zapotrzebowanie na energię elektryczną i koszt instalacji tak by czas zwrotu z montażu fotowoltaiki nie był dłuższy niż dziesięc lat.

Darmowy dojazd:

Fotowoltaika Gdańsk Fotowoltaika Gdynia Fotowoltaika Słupsk Fotowoltaika Tczew Fotowoltaika Rumia Fotowoltaika Wejherowo Fotowoltaika Starogard Gdański Fotowoltaika Chojnice Fotowoltaika Kwidzyn Fotowoltaika Malbork Fotowoltaika Lębork Fotowoltaika Sopot Fotowoltaika Pruszcz Gdański Fotowoltaika Reda Fotowoltaika Kościerzyna Fotowoltaika Bytów
Fotowoltaika Kartuzy Fotowoltaika Ustka Fotowoltaika Człuchów Fotowoltaika Puck Fotowoltaika Czersk Fotowoltaika Nowy Dwór Gdański Fotowoltaika Miastko Fotowoltaika Władysławowo Fotowoltaika Sztum Fotowoltaika Prabuty Fotowoltaika Pelplin Fotowoltaika Skarszewy Fotowoltaika Żukowo Fotowoltaika Gniew Fotowoltaika Czarne Fotowoltaika Brusy Fotowoltaika Dzierzgoń Fotowoltaika Debrzno Fotowoltaika Nowy Staw Fotowoltaika Skórcz Fotowoltaika Kępice Fotowoltaika Łeba Fotowoltaika Hel Fotowoltaika Czarna Woda Fotowoltaika Jastarnia Fotowoltaika Krynica Morska

Fotowoltaika w Twoim mieście

Z powodzeniem realizujemy instalacje fotowoltaiczne na terenie całej Polski. Moc przyłączeniowa wykonanej przez nas fotowoltaiki, przekroczyła już 50 MWh.
W naszej ofercie znajdzą Państwo zarówno małe instalacje fotowoltaiczne(2 kWp - 10kWp) jak i farmy.
Na wyposażeniu posiadamy kafar, dzięki któremu łatwo i szybko możemy zamontować fotowoltaikę na gruncie lub wykonać farmy fotowoltaiczne o dowolnej mocy.

- Fotowoltaika Szczecin
- Fotowoltaika Gdańsk
- Fotowoltaika Olsztyn
- Fotowoltaika Gorzów Wielkopolski
- Fotowoltaika Poznań
- Fotowoltaika Bydgoszcz
- Fotowoltaika Warszawa
- Fotowoltaika Białystok
- Fotowoltaika Zielona Góra
- Fotowoltaika Łódź
- Fotowoltaika Wrocław
- Fotowoltaika Opole
- Fotowoltaika Kielce
- Fotowoltaika Lublin
- Fotowoltaika Katowice
- Fotowoltaika Kraków
- Fotowoltaika Rzeszów

Kompleksowa obsługa od pomysłu do realizacji

Specjalizujemy się w kompleksowej obsłudze inwestycji w instalacje fotowoltaiczne. Zatroszczymy się o wszystko i zadbamy o każdy detal wykonania instalacji - Tobie zostanie tylko przyjemność jej użytkowania.