Jesteś tutaj: Fotowoltaika Kraków

Fotowoltaika Kraków

Instalcja fotowoltaiczna ma za zadanie działać przynajmniej 20 lat. Z tego powodu jest traktowana jako inwestycja długofalowa i powinna być wykonana przez odpowiednią ekipę. Nasza firma GoPV wyróżnia się poprzez:

zaufało nam fotowoltaika kraków
sprawdzone rozwiązania fotowoltaika kraków
doradztwo fotowoltaika Kraków
wymierne korzyści fotowoltaika kraków
krótkie terminy fotowoltaika kraków
Liczba oddanych do użytku instalacji fotowoltaicznych przez naszą firmę przekroczyłą tysiąc!
Montujemy panele oraz akcesoria tylko takie, które sprawdziły się na rynku fotowoltaiki.
Fotowoltaika od A - Z z dostosowaniem parametrów do indywidualnego klienta.
Klient staje się prosumentem w momencie podłączenia fotowoltaiki. Od razu zaczynasz budować oszczędności
Posiadamy ponad dwadzieścia wykwalifikowanych pracowników. Dzięki temu możemy montować jednocześnie kilka instalacji fotowoltaicznych w Krakowie lub w całej Polsce.

To nie wszystko co firma GoPV oferuje:

  • Wypełniamy wniosek o wymianę licznika energii na dwustronny
  • Wyjaśniamy jak przystąpić do programu "Mój Prąd"
  • Podpowiemy, w którym miejscu należy ująć ulgę za fotowoltaikę w rozliczeniu PIT
  • Przekażemu komplet dokumentów pomontażowychNie marnuj słońca! Zarabiaj jak najszybciej! Zadzwoń: 508778300Opłacalność fotowoltaiki w Krakowie?

fotowoltaika Szczecin nasłonecznienieKraków to południowa Polska, a jak wiadomo na południu jest najwięcej słońca.

To mające prawie osiemset tysięcy mieszkańców miasto zwane miastem królów, jest nasłonecznione równie mocno jak pobliski Rzeszów. To gwarantuje dobre wykorzystanie instalacji fotowoltaicznej.

Gwarancja nasłonecznienia powoduje, że nasza firma ma bardzo dużo zleceń w Krakowie na fotowoltaikę. Obsługujemy okolice Krakowa oraz wszystkie jego dzielnice: Stare Miasto, Grzegórzki, Prądnik Czerwony, Krowodrza, Bronowice, Zwierzyniec, Dębniki, Łagiewniki, Borek Fałęcki, Swoszowice, Podgórze Duchackie, Bieżanów, Prokocim, Podgórze, Czyżyny, Mistrzejowice, Bieńczyce, Wzgórza Krzesławickie, Nowa Huta.

Jak podaje program Czyste Powietrze, Kraków jest rekordzistą w Polsce pod względem mocy mikroinstalacji w przeliczeniu na tysiąc mieszkańcwó. Jego wynik to 9,1 kW.

Fotowoltaika, a niższe rachunki za prąd

Żeby móc stać się prosumentem i korzystać z instalacji fotowoltaicznej należy mieć wymieniony licznik energii elektrycznej na dwubiegunowy. Taki, który zlicza ile prądu pobraliśmy z sieci oraz ile wprowadziliśmy do niej. Niektórzy dostawcy energii przed wymianą licznika wymagają założenia fotowoltaiki, a niektórzy nie przywiązują do tego wagi.

Np. wniosek o wymianę licznika do Tauronu, można wysłać na etapie podpisania umowy o wykonanie instalacji fotowoltaicznej. Wówczas mamy wielkie szanse, że podczas montażu fotowoltaiki będziemy mieli wymieniony licznik, a po montażu natychmiast staniemy się prosumentami i zaczniemy korzystać z dobrodziejstw słońca.

Żeby mieć pewność, że nasze rachunki zostaną skutecznie obniżone, a korzyści płynące z fotowoltaiki zostaną z nami na długie lata, należy obliczyć potrzebny zapas mocy na prąd elektryczny.

Jakie panele do fotowoltaiki

Choć na rynku fotowoltaicznym jest wiele technologicznych nowinek takich jak perwskity, panele cienkowarstwowe lub szyby fotowoltaiczne to w masowym wykorzystaniu królują panele monokrystaliczne. Jest tak ponieważ panele monokrystaliczne są obecnie najrozsądniejszym wyborem zarówno przy mikroinstalacjach fotowoltaicznych jak i dużych farmach.

Panel monokrystaliczny jest stosunkowo tani, a przy tym charakteryzuje się najwyższą wydajnością z pośród niżej przedstawionych. Jego wydajność mieści się w przedziale od 18 do 24%. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że panele fotowoltaiczne są bardzo odporne na warunki atmosferyczne.

Popularne panele fotowoltaiczne

Panele monokrystaliczne
Panele polikrystaliczne
Panele cienkowarstwowe
panel fotowoltaiczny monokrystaliczny kraków
panel fotowoltaiczny polikrystaliczny kraków
panel fotowoltaiczny cienkowarstwowy kraków
Tradycyjny panel wykonany z krzemu, charakteryzujący się wysoką wydajnością na poziomie 18-24%.
Polikrystalicne panele nie są już stosowane przy budowie mikroinstalacji. Ich duż wymiar oraz słaba wydajność(15 - 18%) sprawiła, że całkowicie zniknęły z rynku.
Jeszcze nie trafiły do użytku standardowego konsumenta z uwagi na swoją cenę. Choć ich parametry są bardzo obiecujące to bez upowszechnienia się produkcji nadal pozostaną zbyt drogie, żeby ich wybór okazał się opłacalny.

Fotowoltaika, a brak słońca

W dni pochmurne fotowoltaika produkuje bardzo mało prądu lub nie robi tego wcale. Kiedy nie ma słońca i jest chłodno sytuacja jest bezpieczna choć wiadomo nieopłacalna. Gorzej jest w momencie kiedy słońce mocno świeci, na zewnątrz panują wysokie temperatury, a panel lub jego część jest przysłonięta cieniem. Wtedy może dojść do uszkodzenia panelu lub pożaru. Żeby tego uniknąć producenci wymyślili dwa rozwiązania: diody baypass oraz optymalizatory mocy.

Diody baypass montowane są w panelach. Ich zadaniem jest podział panelu na trzy równe części i nadzorowanie jego pracy. Jeśli dany obszar jest zacieniony to nie wyłącza się cały panel tylko jego część. To gwarantuje dalszą wydajną pracę pozostałcyh paneli jednak dosyć często powtarzająca się sytuacja doprowadza do uszkodzenia diody.

Kolejnym lepszym rozwiązaniem są optymalizatory mocy.

Optymalizator mocy do paneli fotowoltaicznych

Każdy komu zależy na maksymalizowaniu korzyści płynących z własnej instalacji fotowoltaicznej, powinien zainteresować się optymalizatorami mocy. Dzięki tym niepozornym małym urządzenią, montowanym pod panelem fotowoltaicznym, możemy zyskać 40% produkcji prądu, a do tego uzyskamy zwiększone bezpieczeństwo przeciw pożarowe.

Optymalizator mocy jak już wiadomo wpięty jest pod panelem fotowoltaicznym i współpracuje z inwerterem. Jego zadanie to pilnowanie, by produkcja panelu nie była oraniczana przez inne panele oraz żeby w sytuacji kiedy panel jest zacieniony nie doszło do uszkodzenia diody baypass i pożaru. Po prostu optymalizator podczas zacienienia panelu odłącza go od produkcji i sprawia, że prąd stały nie płynie w kablach.

W celu wyjaśnienia zasady działania optymalizatorów należy po krótce nakreślić zasadzę działania całej instalacji. Jeśli mamy np. dziesięc paneli fotowoltaicznych skierowanych na południe i jeden z nich jest zacieniony np. przez komin. To wydajność zacienionego panelu jest pomniejszona. Przyjmijmy, że wydajność zacienionego panelu wynosi 40%. W momencie kiedy nie posiadamy optymalizatorów mocy, pozostałe panele będą działać z mocą najsłabszego panelu czyli z mocą 40%. Obrazuje to sytuacjie, w której mamy ostre słońce, jeden panel zacieniony, resztę paneli w pełnym ostrym słońcu, a nasza instalacja produkuje prąd z wydajnością na poziomie 40%. Jest to mało sensowne rozwiązanie. Żeby uniknąć takich sytuacji opracowano optymalizatory mocy, za sprawą których w opisanej sytuacji pozostałe panele będą pracować z pełną mocą, a jeden z ograniczoną.

Obszar objęty montowaniem fotowoltaiki:

Fotowoltaika Kraków Fotowoltaika Tarnów Fotowoltaika Nowy Sącz Fotowoltaika Oświęcim Fotowoltaika Chrzanów Fotowoltaika Nowy Targ Fotowoltaika Olkusz Fotowoltaika Bochnia Fotowoltaika Wieliczka Fotowoltaika Gorlice Fotowoltaika Zakopane Fotowoltaika Skawina Fotowoltaika Trzebinia Fotowoltaika Andrychów Fotowoltaika Kęty Fotowoltaika Myślenice Fotowoltaika Wadowice Fotowoltaika Niepołomice Fotowoltaika Libiąż Fotowoltaika Brzesko Fotowoltaika Limanowa Fotowoltaika Rabka-Zdrój Fotowoltaika Dąbrowa Tarnowska Fotowoltaika Miechów Fotowoltaika Brzeszcze Fotowoltaika Krzeszowice Fotowoltaika Krynica-Zdrój Fotowoltaika Bukowno Fotowoltaika Sucha Beskidzka Fotowoltaika Stary Sącz Fotowoltaika Chełmek Fotowoltaika Wolbrom Fotowoltaika Mszana Dolna Fotowoltaika Sułkowice
Fotowoltaika Tuchów Fotowoltaika Dobczyce Fotowoltaika Grybów Fotowoltaika Proszowice Fotowoltaika Maków Podhalański Fotowoltaika Piwniczna-Zdrój Fotowoltaika Jordanów Fotowoltaika Szczawnica Fotowoltaika Muszyna Fotowoltaika Biecz Fotowoltaika Kalwaria Zebrzydowska Fotowoltaika Słomniki Fotowoltaika Żabno Fotowoltaika Szczucin Fotowoltaika Czarny Dunajec Fotowoltaika Skała Fotowoltaika Zator Fotowoltaika Alwernia Fotowoltaika Wojnicz Fotowoltaika Bobowa Fotowoltaika Nowy Wiśnicz Fotowoltaika Ryglice Fotowoltaika Radłów Fotowoltaika Ciężkowice Fotowoltaika Świątniki Górne Fotowoltaika Czchów Fotowoltaika Nowe Brzesko Fotowoltaika Zakliczyn Fotowoltaika Książ Wielki Fotowoltaika Koszyce

Fotowoltaika w Twoim mieście

Z powodzeniem realizujemy instalacje fotowoltaiczne na terenie całej Polski. Moc przyłączeniowa wykonanej przez nas fotowoltaiki, przekroczyła już 50 MWh.
W naszej ofercie znajdzą Państwo zarówno małe instalacje fotowoltaiczne(2 kWp - 10kWp) jak i farmy.
Na wyposażeniu posiadamy kafar, dzięki któremu łatwo i szybko możemy zamontować fotowoltaikę na gruncie lub wykonać farmy fotowoltaiczne o dowolnej mocy.

- Fotowoltaika Szczecin
- Fotowoltaika Gdańsk
- Fotowoltaika Olsztyn
- Fotowoltaika Gorzów Wielkopolski
- Fotowoltaika Poznań
- Fotowoltaika Bydgoszcz
- Fotowoltaika Warszawa
- Fotowoltaika Białystok
- Fotowoltaika Zielona Góra
- Fotowoltaika Łódź
- Fotowoltaika Wrocław
- Fotowoltaika Opole
- Fotowoltaika Kielce
- Fotowoltaika Lublin
- Fotowoltaika Katowice
- Fotowoltaika Kraków
- Fotowoltaika Rzeszów

Kompleksowa obsługa od pomysłu do realizacji

Specjalizujemy się w kompleksowej obsłudze inwestycji w instalacje fotowoltaiczne. Zatroszczymy się o wszystko i zadbamy o każdy detal wykonania instalacji - Tobie zostanie tylko przyjemność jej użytkowania.